CN rugby 7s feminin continuă cu etapa a VI-a, ce va avea loc la Cristian

Campionatul Național de Rugby 7s feminin, senioare și junioare, continuă în acest weekend cu etapa a VI-a, rundă ce are loc sâmbătă, 23 septembrie, la Cristian, în județul Brașov.

Înaintea acestei etape, CS Politehnica Iași domină ambele  categorii de vârstă, ieșencele impunându-se și în runda care a avut loc sâmbătă trecută, la Mihai Viteazu.

Senioare:
Clasament general: 1.Poli Iasi-45p, 2.CS Agronomia-35p, 3.CSU Stiinta-23p. 4.CSU Cluj-17p

Junioare:
Clasament general: 1.Poli Iasi-78p, 2.CSS Barlad-72p, 3.RC Cristian-58p, 4.Aurora Baicoi-38p, 5.RC Ariesul-37p, 6.Leii Campia Turzii-36p, 7.CSM Bucuresti-20p, 8.CSM Alba Iulia-16p, 9.CSM Pascani-10p

Programul meciurilor din Etapa a VI-a

Senioare: CS Poli Iasi, CS Agronomia, CSU Stiinta Bucuresti, CSU Cluj

Junioare:
Grupa A: CS Poli Iasi, Leii Campia Turzii, CSM Bucuresti, Sporting-ASEM
Grupa B: CSS –Liceul Pedagocic „Ioan Popescu” Barlad, RC Ariesul, CSM Alba Iulia
Grupa C: RC Cristian, Aurora Baicoi, CSM Pascani

Programul partidelor:
9:00, Junioare(Gr.A), Poli Iasi-Sporting ASEM
9:20, Junioare(Gr.A), Leii Campia Turzii-CSM Bucuresti
9:40, Junioare(Gr.B), RC Ariesul-CSM Alba Iulia
10:00, Junioare(Gr.C), Aurora Baicoi-CSM Pascani

10:20, Senioare, Poli Iasi-CSU Cluj
10:40, Senioare, CS Agronomia-CSU Stiinta

11:00, Junioare(Gr.A), Poli Iasi-Leii Campia Turzii
11:20, Junioare(Gr.A), CSM Bucuresti-Sporting ASEM
11:40, Junioare(Gr.B), CSS Barlad-RC Ariesul
12:00, Junioare(Gr.C), RC Cristian-Aurora Baicoi

12:20, Senioare, Poli Iasi-CS Agronomia
12:40, Senioare, CSU Stiinta-CSU Cluj

13:00, Junioare(Gr.A), CSM Bucuresti-Poli Iasi
13:20, Junioare(Gr.A), Leii Campia Turzii-Sporting ASEM
13:40, Junioare(Gr.B), CSM Alba Iulia-CSS Barlad
14:00, Junioare(Gr.C), CSM Pascani-RC Cristian

14:20, Senioare, CS Agronomia-CSU Cluj
14:40, Senioare, Poli Iasi-CSU Stiinta

15:00, Junioare, Locurile 7-9, Loc 3 Gr.B-Loc 3 Gr.C
15:20, Junioare, Locurile 4-6, Loc 2 Gr.B-Loc 2 Gr.C
15:40, Junioare, Locurile 1-3, Loc 1 Gr.B-Loc 1 Gr.C
16:00, Junioare, Locurile 7-9, Loc 3 Gr.A-Loc 3 Gr.B
16:20, Junioare, Locurile 4-6, Loc 2 Gr.A-Loc 2 Gr.B
16:40, Junioare, Locurile 1-3, Loc 1 Gr.A-Loc 1 Gr.B
17:00, Junioare, Locurile 7-9, Loc 3 Gr.C-Loc 3 Gr.A
17:20, Junioare, Locurile 4-6, Loc 2 Gr.C-Loc 2 Gr.A
17:40, Junioare, Locurile 1-3, Loc 1 Gr.C-Loc 1 Gr.A

FOTO: Ștefan Martinescu

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile

slot gacor https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/thai/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/demo/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/toto/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/scatter/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/maxwin/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/apk/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/thai/ slot gacor situs toto bento4d slot gacor situs toto slot gacor rtp live https://puskesmaskemangkon.purbalinggakab.go.id/-/gacor/ ++ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/