CSU ELBI Cluj și CSM Galați, câștigătoarele primei etape ale Turneelor Elită și Promovare ale CN rugby 7s

În weekend a avut loc prima etapă a Turneelor Elita si Promovare din cadrul Campionatului Național de Rugy 7s seniori. Turneul Elită a avut loc la Arad și a fost câștigat de CSU ELBI Cluj care a trecut în finala rundei de CSM Constanța, iar Turneul Promovare, disputat la Galați, a fost câștigat de echipa gazdă, CSM Galați, care a trecut în finală de RC Bârlad.

Următoarele etape vor avea loc la: Alba Iulia pe 14 octombrie și la București pe 28 octombrie.

Elita (Arad-Sannicolau)
Grupa A: CS Rapid, CSU ELBI Cluj, RC Grivita, CSU Arad
Grupa B: CS Navodari, CSM Constanta, Stiinta Petrosani, CS Poli Iasi

Alcătuirea grupelor s-a făcut în funcție de clasamentul final al etapei Open.

Gr.A, CS Rapid-CSU Arad 42-12
Gr.A, CSU ELBI Cluj-RC Grivita 5-0
Gr.B, CS Navodari-CS Poli Iasi 19-17
Gr.B, CSM Constanta-Stiinta Petrosani 17-5
Gr.A, CSU Arad-RC Grivita 5-0
Gr.A, CS Rapid-CSU ELBI Cluj 12-26
Gr.B, CS Poli Iasi-Stiinta Petrosani 12-22
Gr.B, CS Navodari-CSM Constanta 0-26
Gr.A, CSU ELBI Cluj-CSU Arad 61-7
Gr.A, RC Grivita-CS Rapid 0-5
Gr.B, CSM Constanta-CS Poli Iasi 36-10
Gr.B, Stiinta Petrosani-CS Navodari 26-14

Partida locurilor 7-8, Loc 4 Gr.A-Loc 4 Gr.B
CS Poli Iași – RC Grivița 5-0

Partida locurilor 5-6, Loc 3 Gr.A-Loc 3 Gr.B
CSU Arad – CS Năvodari 7-38

Partida locurilor 3-4, Loc 2 Gr.A-Loc 2 Gr.B
CS Rapid – Știința Petroșani 26-19

Partida locurilor 1-2, Loc 1 Gr.A-Loc 1 Gr.B
CSU ELBI Cluj – CSM Constanța 21-19

Clasament etapă:
1. CSU ELBI Cluj
2. CSM Constanța
3. CS Rapid
4. CS Știința Petroșani
5. CS Năvodari
6. CSu Arad
7. CS Poli Iași
8. RC Grivița

 

Turneu Promovare (Galați)
Grupa A: CSM Galati, Phoenix Brasov, CSU Alba Iulia
Grupa B: RC Barlad, Sportul Studentesc, CSM Sibiu

În alcătuirea grupelor s-a luat în calcul clasamentul final al etapei Open.

Gr.A, CSU Alba Iulia-CSM Galati 7-12
Gr.B, CSM Sibiu-RC Barlad 0-59
Gr.A, CSM Galati-Phoenix Brasov 22-10
Gr.B, RC Barlad-Sportul Studentesc 26-14
Gr.A, CSU Alba Iulia-Phoenix Brasov 19-5
Gr.B, Sportul Studentesc-CSM Sibiu 42-0
Partida locurilor 5-6, Loc 3 Gr.A-Loc 3 Gr.B
Phoenix Brașov – CSM Sibiu 49-0

Partida locurilor 3-4, Loc 2 Gr.A-Loc 2 Gr.B
CSU Alba Iulia – Sportul 29-14

Partida locurilor 1-2, Loc 1 Gr.A-Loc 1 Gr.B
CSM Galați – RC Bârlad 10-7

Clasament etapă:
1. CSM Galați
2. RC Bârlad
3. CSU Alba Iulia
4. Sportul Studențesc
5. Phoenix Brașov
6. CSM Sibiu

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile

slot gacor https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/thai/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/demo/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/toto/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/scatter/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/maxwin/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/apk/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/thai/ slot gacor situs toto bento4d slot gacor situs toto slot gacor rtp live https://puskesmaskemangkon.purbalinggakab.go.id/-/gacor/ ++ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/