Caută
Close this search box.

„Impreuna crestem campioni” la rugby

Reportajul realizat de cei de la DigiSport prezinta povestea rugby-ului prahovean, in vizita la clubul CS Aurora Baicoi dar si un interviu cu presedintele Federatiei Romane de Rugby, Alin Petrache.

Emisiunea „Impreuna crestem campioni” este un proiect dedicat copiilor si juniorilor care practica un sport de performanta.

Povestea cuprinde istoria clubului din Baicoi, interviuri cu fondatorul acestuia, Lucian Mircescu, cei doi antrenori care activeaza in prezent la club: Claudiu Dumitru si Antonio Dumitru si cu membrii clubului.

Proiectul prahovean a reusit sa stranga pana in momentul de fata 100 de sportivi, sa inceapa renovarea stadionului cu ajutorul voluntarilor si sa organizeze prima competitie din judet, Cupa Gasoil la mini-rugby.

Presedintele Alin Petrache a declarat ca este un sustinator al clubului si al oricarui alt proiect de acest gen si ca unul din obiectivele federatiei este sa duca rugby-ul in toate regiunile din Romania.

Reportaj DigiSport la Aurora Baicoi from rugbybaicoi on Vimeo.

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile