Liga Națională de Rugby - Fazele finale
Faze finale
Partide de clasament 13-15 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
18.11.2023 ora 11:00 |
Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CSM Bucovina Suceava | 20-8 | NU | |
18.11.2023 ora 11:00 |
Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CSM Bucovina Suceava | 20-8 | NU | |
25.11.2023 ora 11:00 |
CSM Bucovina Suceava – CS Rapid | 11-104 | |||
09.12.2023 ora 11:00 |
Rugby Club Gura Humorului – CS Rapid | – | |||
Semifinale locuri 9-12 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
02.12.2023 ora 11:00 |
Mangalia | CSM Constanta – RC Grivita Bucuresti | 52-19 | NU | |
02.12.2023 ora 11:00 |
Stiinta | CS Stiinta Petrosani – Clubul Sportiv Municipal Galati | 14-29 | NU | |
Partida locuri 9-10 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
10.12.2023 ora 11:00 |
Mangalia | CSM Constanta – Clubul Sportiv Municipal Galati | – | NU | |
Partida locuri 11-12 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
09.12.2023 ora 11:00 |
Stiinta | CS Stiinta Petrosani – RC Grivita Bucuresti | – | NU | |
Semifinale locuri 5-8 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
02.12.2023 ora 11:00 |
CS Universitatea ELBI Cluj – Rugby Club Barlad | – anulat. |
|||
02.12.2023 ora 11:00 |
Tepro – Tineretului | CS Politehnica Iasi – CS Navodari | 41-23 | NU | |
Partida locuri 5-6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
09.12.2023 ora 11:00 |
Iuliu Hatiegan | CS Universitatea ELBI Cluj – CS Politehnica Iasi | – | NU | |
SEMIFINALE | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
23.11.2023 ora 19:30 |
Ghencea | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CS Dinamo Bucuresti | 19-20 | Prima Sport 3,Orange Sport 1, Rugby TV | |
25.11.2023 ora 13:00 |
Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – SCM USV Timisoara | 18-16 | TVR Cluj, TVR Timiisoara, Rugby TV | |
FINALA MICA | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
09.12.2023 ora 11:00 |
Ghencea | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – SCM USV Timisoara | – | NU | |
FINALA MARE | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
09.12.2023 ora 13:00 |
Arcul de Triumf | CSM Stiinta Baia Mare – CS Dinamo Bucuresti | 13-17 | NU |
Sezon regulat - Faza 2
Grupa A
ETAPA 1 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
12.08.2023 ora 11:00 |
Tepro – Tineretului | CS Politehnica Iasi – Rugby Club Gura Humorului | 40-14 | NU | |
12.08.2023 ora 11:00 |
Stiinta | CS Stiinta Petrosani – Rugby Club Barlad | 35-34 | NU | |
ETAPA 2 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
19.08.2023 ora 11:00 |
Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CS Stiinta Petrosani | 57-5 | NU | |
19.08.2023 ora 11:00 |
Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – CS Politehnica Iasi | 68-3 | NU | |
ETAPA 3 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
26.08.2023 ora 11:00 |
Stiinta | CS Stiinta Petrosani – CSM Stiinta Baia Mare | 3-66 | NU | |
04.11.2023 ora 14:00 |
Rugby Club Barlad – Rugby Club Gura Humorului | 38-24 | |||
ETAPA 4 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
02.09.2023 ora 11:00 |
Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – Rugby Club Barlad | 90-9 | NU | |
02.09.2023 ora 11:00 |
Stiinta | CS Stiinta Petrosani – CS Politehnica Iasi | 7-50 | NU | |
ETAPA 5 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
16.09.2023 ora 11:00 |
Rulmentul | Rugby Club Barlad – CS Politehnica Iasi | 23-31 | NU | |
16.09.2023 ora 11:00 |
Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CSM Stiinta Baia Mare | 9-83 | NU | |
ETAPA 6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
23.09.2023 ora 11:00 |
Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CS Politehnica Iasi | 20-17 | NU | |
23.09.2023 ora 11:00 |
Rulmentul | Rugby Club Barlad – CS Stiinta Petrosani | 27-12 | NU | |
ETAPA 7 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
29.09.2023 ora 17:00 |
CS Politehnica Iasi – CSM Stiinta Baia Mare | 3-85 | |||
22.10.2023 | CS Stiinta Petrosani – Rugby Club Gura Humorului | 5-0 neprez. |
|||
ETAPA 8 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
07.10.2023 ora 11:00 |
Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – CS Stiinta Petrosani | 97-7 | NU | |
07.10.2023 ora 11:00 |
Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – Rugby Club Barlad | 17-51 | NU | |
ETAPA 9 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
01.10.2023 ora 11:00 |
Rugby Club Barlad – CSM Stiinta Baia Mare | 0-102 | |||
18.11.2023 | CS Politehnica Iasi – CS Stiinta Petrosani | 13-0 | |||
ETAPA 10 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
25.11.2023 | CS Politehnica Iasi – Rugby Club Barlad | 32-5 | |||
25.11.2023 | CSM Stiinta Baia Mare – Rugby Club Gura Humorului | 5-0 neprez. |
Grupa B
ETAPA 1 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
12.08.2023 ora 11:00 |
Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – CSM Constanta | 10-43 | NU | |
13.08.2023 ora 11:00 |
Iuliu Hatieganu | CS Universitatea ELBI Cluj – CSM Bucovina Suceava | 82-17 | NU | |
ETAPA 2 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
19.08.2023 ora 11:00 |
Unirea | CSM Bucovina Suceava – Clubul Sportiv Municipal Galati | 9-27 | NU | |
19.08.2023 ora 11:00 |
Ghencea | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CS Universitatea ELBI Cluj | 66-21 | NU | |
ETAPA 3 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
26.08.2023 ora 11:00 |
Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 6-70 | NU | |
27.08.2023 ora 11:00 |
Flacara Navodari | CSM Constanta – CSM Bucovina Suceava | 120-3 | NU | |
ETAPA 4 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
02.09.2023 ora 11:00 |
Iuliu Hatieganu | CS Universitatea ELBI Cluj – Clubul Sportiv Municipal Galati | 64-7 | NU | |
02.09.2023 ora 11:15 |
Ghencea | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CSM Constanta | 29-29 | Prima Sport 3 | |
ETAPA 5 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
16.09.2023 ora 11:00 |
Flacara Navodari | CSM Constanta – CS Universitatea ELBI Cluj | 13-49 | NU | |
16.09.2023 ora 11:00 |
Unirea | CSM Bucovina Suceava – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 0-102 | NU | |
ETAPA 6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
23.09.2023 ora 9:45 |
Flacara Navodari | CSM Constanta – Clubul Sportiv Municipal Galati | 56-17 | NU | |
21.10.2023 ora 11:00 |
Unirea | CSM Bucovina Suceava – CS Universitatea ELBI Cluj | 7-68 | NU | |
ETAPA 7 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
30.09.2023 ora 11:00 |
Iuliu Hatieganu | CS Universitatea ELBI Cluj – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 28-39 | NU | |
01.10.2023 ora 11:00 |
Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – CSM Bucovina Suceava | 5-0 neprez. |
NU | |
ETAPA 8 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
07.10.2023 ora 11:00 |
Unirea | CSM Bucovina Suceava – CSM Constanta | 6-100 | NU | |
07.10.2023 ora 14:00 |
Ghencea | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – Clubul Sportiv Municipal Galati | 77-3 | NU | |
ETAPA 9 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
18.11.2023 | CSM Constanta – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | – anulat. |
|||
18.11.2023 | Clubul Sportiv Municipal Galati – CS Universitatea ELBI Cluj | 10-31 | |||
ETAPA 10 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
25.11.2023 | CS Universitatea ELBI Cluj – CSM Constanta | 34-20 | |||
25.11.2023 | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CSM Bucovina Suceava | 5-0 neprez. |
Grupa C
ETAPA 1 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
12.08.2023 ora 11:00 |
Florea Dumitrache | CS Dinamo Bucuresti – CS Rapid | 66-16 | Prima Sport 3, Orange Sport 1 | |
12.08.2023 ora 14:00 |
Flacara Navodari | CS Navodari – RC Grivita Bucuresti | 31-14 | NU | |
ETAPA 2 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
19.08.2023 ora 11:00 |
Olimpia | CS Rapid – CS Navodari | 52-25 | Prima Sport 3, Orange Sport 3, Rugby TV | |
19.08.2023 ora 11:00 |
Gheorghe Rascanu | SCM USV Timisoara – CS Dinamo Bucuresti | 45-50 | Rugby TV | |
ETAPA 3 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
26.08.2023 ora 11:00 |
Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – CS Rapid | 15-14 | NU | |
26.08.2023 ora 13:30 |
Flacara Navodari | CS Navodari – SCM USV Timisoara | 0-92 | NU | |
ETAPA 4 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
02.09.2023 | SCM USV Timisoara – RC Grivita Bucuresti | 5-0 neprez. |
|||
02.09.2023 | CS Dinamo Bucuresti – CS Navodari | 5-0 neprez. |
|||
ETAPA 5 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
16.09.2023 | CS Rapid – SCM USV Timisoara | – anulat. |
|||
16.09.2023 ora 11:00 |
Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – CS Dinamo Bucuresti | 3-84 | Prima Sport 3 | |
ETAPA 6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
23.09.2023 ora 11:00 |
Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – CS Navodari | 28-31 | NU | |
23.09.2023 ora 12:45 |
Olimpia | CS Rapid – CS Dinamo Bucuresti | 12-57 | Prima Sport 3 | |
ETAPA 7 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
30.09.2023 ora 12:15 |
Florea Dumitrache | CS Dinamo Bucuresti – SCM USV Timisoara | 23-20 | Prima Sport 3, Orange Sport 1 | |
30.09.2023 ora 16:00 |
Flacara Navodari | CS Navodari – CS Rapid | 21-22 | NU | |
ETAPA 8 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
07.10.2023 | SCM USV Timisoara – CS Navodari | 5-0 neprez. |
|||
07.10.2023 | CS Rapid – RC Grivita Bucuresti | 5-0 neprez. |
|||
ETAPA 9 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
18.11.2023 | RC Grivita Bucuresti – SCM USV Timisoara | – anulat. |
|||
18.11.2023 | CS Navodari – CS Dinamo Bucuresti | 10-72 | |||
ETAPA 10 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
25.11.2023 | CS Dinamo Bucuresti – RC Grivita Bucuresti | 5-0 neprez. |
|||
25.11.2023 | SCM USV Timisoara – CS Rapid | – anulat. |
Sezon regulat
Grupa 1
ETAPA 1 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
31.03.2023 ora 19:45 |
1 | Ghencea Central | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CS Universitatea ELBI Cluj | 63-6 | Prima Sport 3 |
01.04.2023 ora 11:00 |
2 | Gheorghe Rascanu | SCM USV Timisoara – CS Dinamo Bucuresti | 22-3 | Rugby TV |
ETAPA 2 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
07.04.2023 ora 13:00 |
3 | Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 14-20 | Rugby TV |
08.04.2023 ora 11:00 |
4 | Iuliu Hatiegan | CS Universitatea ELBI Cluj – CS Dinamo Bucuresti | 20-31 | Rugby TV |
ETAPA 3 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
13.04.2023 ora 11:00 |
6 | Gheorghe Rascanu | SCM USV Timisoara – CS Universitatea ELBI Cluj | 47-10 | Rugby TV |
13.04.2023 ora 20:00 |
5 | Arcul de Triumf | CS Dinamo Bucuresti – CSM Stiinta Baia Mare | 31-17 | Prima Sport |
ETAPA 4 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
21.04.2023 ora 19:45 |
7 | Ghencea Central | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CS Dinamo Bucuresti | 25-14 | Prima Sport 2 |
22.04.2023 ora 11:00 |
8 | Gheorghe Rascanu | SCM USV Timisoara – CSM Stiinta Baia Mare | 22-14 | Rugby TV |
ETAPA 5 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
28.04.2023 ora 18:15 |
9 | Ghencea Central | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – SCM USV Timisoara | 31-28 | Prima Sport 2 |
29.04.2023 ora 15:00 |
10 | Iuliu Hatiegan | CS Universitatea ELBI Cluj – CSM Stiinta Baia Mare | 7-71 | Rugby TV |
ETAPA 6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
05.05.2023 ora 19:30 |
11 | Arcul de Triumf | CS Dinamo Bucuresti – SCM USV Timisoara | 20-17 | Prima Sport 2 |
06.05.2023 ora 11:00 |
12 | Iuliu Hatieganu | CS Universitatea ELBI Cluj – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 23-45 | NU |
ETAPA 7 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
12.05.2023 ora 19:45 |
13 | Ghencea Central | Clubul Sportiv al Armatei Steaua – CSM Stiinta Baia Mare | 28-52 | Prima Sport |
13.05.2023 ora 11:00 |
14 | Florea Dumitrache | CS Dinamo Bucuresti – CS Universitatea ELBI Cluj | 5-0 neprez. |
Rugby TV |
ETAPA 8 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
20.05.2023 ora 11:00 |
15 | Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – CS Dinamo Bucuresti | 36-27 | Rugby TV |
20.05.2023 ora 13:00 |
16 | Iuliu Hatieganu | CS Universitatea ELBI Cluj – SCM USV Timisoara | 20-55 | NU |
ETAPA 9 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
26.05.2023 ora 20:00 |
17 | Arcul de Triumf | CS Dinamo Bucuresti – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 29-25 | Prima Sport 2 |
27.05.2023 ora 11:00 |
18 | Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – SCM USV Timisoara | 40-10 | Rugby TV |
ETAPA 10 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
03.06.2023 ora 11:00 |
19 | Gheorghe Rascanu | SCM USV Timisoara – Clubul Sportiv al Armatei Steaua | 27-20 | Rugby TV |
03.06.2023 ora 13:30 |
20 | Arena Zimbrilor | CSM Stiinta Baia Mare – CS Universitatea ELBI Cluj | 56-25 | NU |
Grupa 2
ETAPA 1 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
01.04.2023 ora 11:00 |
2 | Tepro | CS Politehnica Iasi – Clubul Sportiv Municipal Galati | 28-14 | NU |
01.04.2023 ora 14:00 |
1 | Flacara Navodari | CS Navodari – RC Grivita Bucuresti | 32-23 | NU |
ETAPA 2 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
08.04.2023 ora 11:00 |
3 | Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – CS Politehnica Iasi | 5-18 | NU |
08.04.2023 ora 11:00 |
4 | Stiinta | CS Stiinta Petrosani – CS Navodari | 24-12 | NU |
ETAPA 3 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
22.04.2023 ora 11:00 |
5 | Tepro | CS Politehnica Iasi – CS Stiinta Petrosani | 19-18 | NU |
22.04.2023 ora 14:00 |
6 | Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – RC Grivita Bucuresti | 14-10 | NU |
ETAPA 4 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
29.04.2023 ora 11:00 |
7 | Stiinta | CS Stiinta Petrosani – Clubul Sportiv Municipal Galati | 29-24 | NU |
29.04.2023 ora 11:00 |
8 | Flacara Navodari | CS Navodari – CS Politehnica Iasi | 25-19 | NU |
ETAPA 5 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
06.05.2023 ora 11:00 |
9 | Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – CS Navodari | 28-19 | NU |
06.05.2023 ora 11:00 |
10 | Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – CS Stiinta Petrosani | 24-20 | NU |
ETAPA 6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
13.05.2023 ora 11:00 |
11 | Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – CS Navodari | 43-31 | NU |
13.05.2023 ora 11:00 |
12 | Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – CS Politehnica Iasi | 11-17 | NU |
ETAPA 7 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
20.05.2023 ora 11:00 |
13 | Tepro | CS Politehnica Iasi – RC Grivita Bucuresti | 25-10 | NU |
20.05.2023 ora 11:00 |
14 | Flacara Navodari | CS Navodari – CS Stiinta Petrosani | 17-20 | NU |
ETAPA 8 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
27.05.2023 ora 11:00 |
15 | Parcul Copilului | RC Grivita Bucuresti – Clubul Sportiv Municipal Galati | 0-5 neprez. |
NU |
28.05.2023 ora 11:00 |
16 | Stiinta | CS Stiinta Petrosani – CS Politehnica Iasi | 14-15 | NU |
ETAPA 9 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
03.06.2023 ora 11:00 |
17 | Municipal | Clubul Sportiv Municipal Galati – CS Stiinta Petrosani | 11-48 | NU |
03.06.2023 ora 11:00 |
18 | Tepro | CS Politehnica Iasi – CS Navodari | 25-31 | NU |
ETAPA 10 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
10.06.2023 ora 11:00 |
19 | Stiinta | CS Stiinta Petrosani – RC Grivita Bucuresti | 27-24 | NU |
10.06.2023 ora 11:00 |
20 | Flacara Navodari | CS Navodari – Clubul Sportiv Municipal Galati | 17-32 | NU |
Grupa 3
ETAPA 1 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
---|---|---|---|---|---|
02.04.2023 ora 11:00 |
2 | Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CSM Bucovina Suceava | 32-15 | NU |
03.06.2023 ora 11:00 |
1 | Municipal (Rulmentul) | Rugby Club Barlad – CSM Constanta | 15-16 | NU |
ETAPA 2 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
08.04.2023 ora 13:00 |
3 | Municipal (Rulmentul) | Rugby Club Barlad – Rugby Club Gura Humorului | 42-20 | NU |
10.06.2023 ora 11:00 |
4 | Unirea | CSM Bucovina Suceava – CSM Constanta | 15-64 | NU |
ETAPA 3 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
22.04.2023 ora 11:00 |
5 | Unirea | CSM Bucovina Suceava – Rugby Club Barlad | 18-66 | NU |
27.05.2023 ora 11:00 |
6 | Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – CSM Constanta | 9-28 | NU |
ETAPA 4 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
30.04.2023 ora 11:00 |
8 | Unirea | CSM Bucovina Suceava – Rugby Club Gura Humorului | 3-55 | NU |
24.06.2023 ora 11:00 |
7 | Flacara Navodari | CSM Constanta – Rugby Club Barlad | 34-24 | NU |
ETAPA 5 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
06.05.2023 ora 11:00 |
9 | Stadionul Tineretului | Rugby Club Gura Humorului – Rugby Club Barlad | 25-18 | NU |
02.07.2023 ora 10:00 |
10 | Flacara Navodari | CSM Constanta – CSM Bucovina Suceava | 78-8 | NU |
ETAPA 6 | |||||
Data | Nr. raport | Stadion | Meci | Scor | Televizat |
21.05.2023 ora 14:00 |
11 | Municipal (Rulmentul) | Rugby Club Barlad – CSM Bucovina Suceava | 72-18 | NU |
18.06.2023 ora 11:00 |
12 | Callatis Mangalia | CSM Constanta – Rugby Club Gura Humorului | 5-0 neprez. |
NU |