Sportivii care alcatuiesc lotul national U19 sunt convocati in perioada 15-25 septembrie la un nou stagiu de pregatire care urmeaza sa se desfasoare la Snagov.
Reunirea celor 29 jucatori convocati se va face pe data de 15 septembrie, reprezentantii cluburilor CSO Pantelimon, CSA CSS Steaua, CSM Olimpia Bucuresti, CS Dinamo si CTMRTF urmand sa faca circuitul medico-sportiv in acea dimineata, incepand cu ora 07:30 la Centrul de Medicina Sportiva. Ei vor ajunge la Snagov mai tarziu, ceilalti jucatori convocati fiind asteptati la 10:00 la sediul Federatiei Romane de Rugby.
Lista juniorilor convocati este alcatuita din: Manole Cosmin Gabriel (CS Dinamo), Savin Alexandru Ion (LPS Focsani), Han George (CSS 2 Baia Mare), Enache Bogdan Gabriel (CSA CSS Steaua), Lucaci Ciprian (CSS Gura Humorului), Butnariu Tudor Gabriel (CSS Unirea Iasi), Balin Norbert Sorin (CSS 2 Baia Mare), Iurea Andrei (CS Cleopatra Constanta), Motoc Adrian (CSA CSS Steaua), Soana Marian Alexandru (CSA CSS Steaua), Doroftei Bogdan (CSS Barlad), Don Jean Marian (CSM Bucuresti), Nita Marian (RCJ Farul Constanta), Boboc Cristi (CT TV Dunarea Galati), Grigore Alin Valentin (CSM Bucuresti), Ghiarasim Alin ( CSA Steaua), Palii Alexandru Neculai (CSM Baia Mare), Iancu Leonard Marian (CTMRTF), Ureche Stelian Cristian (CSA CSS Steaua), Butoeru Ovidiu (CSU Cluj), Neacsu Andrei Catalin (CSA CSS Steaua), Iacob George Adrian (CS Dinamo), Papaiane Dumitru (RCJ Farul Constanta), Melnicov Mihai (CSA CSS Steaua), Zaharia Daniel Vladut (CSS Barlad), Bors Adrian Narcis (CSS Unirea Iasi), Bencea Eduard (CSA CSS Steaua), Stratila Sabin Florin (RCJ Farul Constanta) si Zaharescu Remus Mihai (CS Stiinta Petrosani).


.png)



















































