Caută
Close this search box.

Echipa Colegiului Național „Mircea cel Bătrân” va reprezenta județul Vâlcea la etapa zonală S-rugby MIXT

Marți, 11 martie, pe stadionul C.S.Ș din Râmnicu Vâlcea a avut loc etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar S-rugby MIXT, învățământ liceal și profesional.
După disputarea meciurilor, pe primul loc s-a clasat echipa Colegiului Național „Mircea cel Bătrân”, din Râmnicu Vâlcea, care va reprezenta județul Vâlcea la etapa zonală, ce va avea loc pe 12 aprilie, în județul Gorj.

Clsament:
1. Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”,Rm. Vâlcea, prof. Mihai Maria, Pîrjol Ionuț;
2. Liceul Tehnologic „Petrache Poenaru”, Bălcești, prof. Vîlceanu Cristian;
3. Colegiul Național de Informatică „Matei Basarab”, Rm. Vâlcea, prof. Lakotoș Ionuț, Prodescu Horia;
4. Colegiul Național „Alexandru Lahovari”, prof. Gustescu Dana, Guven-Moldoveanu Roxana;
5. Liceul Tehnologic de Turism, Călimănești, prof. Alexandrescu Constantin.

Meciurile au fost arbitrate de Raul Vîlceanu din Petroșani, delegat din partea Federației Române de Rugby prin Departamentul de Dezvoltare Muntenia Nord. Acțiunea a fost posibilă cu sprijinul Clubului Sportiv Școlar Municipiul Râmnicu Vâlcea, care a găzduit competiția și cel al comisiei S-Rugby, condusă de domnul inspector de educație fizică și sport, Relu Roșca.

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile