Arad si Buzau s-au impus in DNS

Arad si Buzau au castigat in etapa a doua a DNS.

Echipele CSU AV Arad si Stejarul Buzau au castigat meciurile din etapa a doua a Diviziei Nationale de Seniori disputate astazi.

Dupa 14-13 la pauza, Arad a reusit sa se impuna in repriza secunda in fata celor de la CSO Pantelimon.
Trei la doi a fost raportul eseurilor, in favoarea castigatorilor, aradenii fiind superiori si la capitolul transformari (3-2). Loviturile de pedeapsa au fost singur procedeu unde ilfovenii s-au impus (2-1).

Dupa ce au condus cu 13-0 la pauza, buzoienii s-au distantat in partea secunda, acumuland si punctul bonus ofensiv pentru cele cinci incercari marcate.

Arad ramane pe prima pozitie in clasamentul ligii secunde, urmand trei echipe cu cate cinci puncte in clasament (Buzau, Pantelimon si Barlad).

A treia partida se disputa duminica la Petrosani, intre echipa din localitate si Suceava. Ambele au zero puncte in clasament.