Derbyul Steaua-Dinamo se joaca IN DIRECT pe GSP TV

 

SuperLiga CEC Bank

Etapa a IV-a a SuperLigii CEC Bank are parte de un derby de traditie al rugbyului autohton. Rivalele Steaua si Dinamo se vor intalni intr-un meci televizat in direct de GSP TV, de la ora 11.00.

In celelalte partide ale zilei, liderul Farul Constanta se deplaseaza la Cluj pentru a intalni echipa din localitate.

Campionii de la Baia Mare primesc vizita celor din Arad.

Duminica, ocupantele locurilor 5 (CSM Bucuresti) si 6 (Universitatea Timisoara) se vor duela intr-un meci transmis llive de partenerul media al FRR.

CSA Steaua Bucuresti vs. Dinamo Bucuresti – ora 11.00 – Stadionul National Arcul de Triumf – IN DIRECT pe GSP TV
Arbitri: Milita Bogdan – Iordachescu Razvan, Toma Valeriu
Observator oficial: Vatui Mircea

Steaua: 15. Vlaicu Florin, 14. Zamfir Viorel, 13. Cazan Ionel, 12. Robert Dascalu, 11. Ionita Florin, 10. Dumbrava Danut (C), 9. Diaconescu Grigoras, 8. Daniel Oanus, 7. Lucaci Viorel, 6. Melinte Laurentiu, 5. Necula Remus, 4. Grigore Alexandru, 3. Baraulea Madalin, 2. Bogdan Zebega, 1. Nere Nicolae
Rezerve: 16. Mihalache Marcel, 17. Dumitrescu Ionel, 18. Panzaru Marian, 19. Tatu Cornel, 20. Cracea Cristian, 21. Patrascu Stefan, 22. Maftei Adrian, 23. Iliescu Andrei

Dinamo: 15. Marin Alexandru, 14. Statulescu Dan, 13. Barbuliceanu Adrian (C), 12. Merca Mihai, 11. Mamoc Marius, 10. Curea Darie, 9. Caplescu Ciprian, 8. Ratiu Cosmin, 7. Ion Adrian, 6. Mersoiu Constantin, 5. Dragos Vasile, 4. Butugan Marian, 3. Badalicescu Vlad, 2. Tamba Petru, 1. Dobre Flavius
Rezerve: 16. Bejan Daniel, 17. Tasca Florin, 18. Nastase Andrei, 19. Calugareanu Adrian, 20. Vasile Dragos, 21. Podarascu Alexandru, 22. Cristea Andrei, 23. Muntean Bogdan

C.S. Universitatea Cluj vs. RCJ Farul Constanta – ora 11.00 – Stadionul I. Hatieganu
Arbitri: Raduta Cristian – Ghioc Vasile, Anorocioaie Razvan
Observator oficial: Prisacaru Gheorghe

Universitatea Cluj: 15. Bradatan Ovidiu, 14. Pralea Radu, 13. Voicu Bogdan, 12. Spataru Sergiu, 11. Cozma Mihai, 10. Sauan Cristian (C), 9. Utiu Alin, 8. Barbu Niculae, 7. Gorcioaia Mihai, 6. Curca Claudiu, 5. Rus Nicolae, 4. Ionescu Bogdan, 3. Boca Ioan, 2. Doroftei Vasile, 1. Buzea Sergiu
Rezerve: 16. Citea Remus, 17. Borobei Marcel, 18. Petucher Paul, 19. Ailenei Razvan, 20. Bogdan Ionut, 21. Gavril Radu, 22. Pop Sergiu, 23. Vagner Dan

RCJ Farul Constanta: 15. Jantjies Eugene, 14. Nicolae Catalin, 13. Gheara Constantin, 12. Carpenter Derek, 11. Van Wyk McGrath, 10. Filip Lazar, 9. Ivan Valentin, 8. Vilcu Alex, 7. Mitu Alex, 6. Carpo Daniel (C), 5. Munteanu Cristian, 4. Agiacai Onal, 3. Boar Romulus, 2. Otar Turashvili, 1. Zapan Petru
Rezerve: 16. Cornei Cristian, 17. Graur Catalin, 18. Sasu Florin, 19. Mototolea Vali, 20. Zainea Mihaita, 21. Parvu Marian, 22. Puisoru Ionut, 23. Apostol Adrian

CSM Stiinta Baia Mare vs. CS Universitatea Arad – ora 11.00 – Stadionul L. Ghinet
Arbitri: Frasineanu Danut – Copil Nicolae, Serban Cristian
Observator oficial: Spataru Silviu

Stiinta Baia Mare: 32. Niacsu Ionut, 21. Pop Ioan, 13. Gal Minya Csaba, 29. Budusanu Ionut, 11. Catuna Georgel, 10. Dimofte Ionut, 20. Ailenei Vlad, 19. Buzatu Teodor, 7. Macovei Mihai (C) 27. Stoica Cristian, 6. Bejan Marius, 18. Hristache Ionut, 1. Balan Cristian, 2. Radoi Andrei, 28. Dico Mihai
Rezerve: 25. Ursache Andrei, 16. Rusu Paul, 3. Barlea Vasile, 4. Cirtiu Cosmin, 30. Podea Ionel, 12. Dinis Cristian, 15. Botezatu Ionut, 8. Ene Constantin

CS Universitatea Arad: 15. Leca Stefan, 14. Burai Alexandru, 13. Dinga Petru, 12. Chicu Eugeniu, 11. Bordea Valentin, 10. Baltatu Madalin, 9. Rad Radu Andrei, 8. Stoica Daniel (C), 7. Lovinschi Veaceslaav, 6. Ciocan Ionut, 5. Deaconu Andrei, 4. Moraru Mihaia, 3. Grindei Marian, 2. Neacsu Bogdan, 1. Florut Ionel
Rezerve: 16. Maxim Florin, 17. Burtila Costel, 18. Batea David, 19. Marchis Danut, 20. Murzac Victor, 21. Ursu Dumitru, 22. Grigoras Andrei, 23. Farcas Cornel

CSM Bucuresti vs. Universitatea Timisoara – ora 11.00 – Stadionul National Arcul de Triumf – IN DIRECT pe GSP TV
Arbitri: Petrescu Radu, Bodea Ionut, Gordin Bogdan
Observator oficial: Constantin Bonea

CSM Bucuresti: 15. Florea Ionut, 14. Conache Tiberiu, 13. Badea Claudiu, 12. Zidarescu Iulian, 11. Sirbu Mugurel, 10. Filip Andrei, 9. Surugiu Florin, 8. Beldeanu Alexandru, 7. Udroiu Adrian, 6. Mitroi Andrei, 5. Popirlan Valentin, 4. Stan Ionut, 3. Iacob Nichita, 2. Tiu George, 1. Dumitru Constantin
Rezerve: 16. Tutunea Alexandru, 17. Bolat Cristian, 18. Crismaru Bogdan, 19. Dinu Marius, 20. Pasciuc Adrian, 21. Ion Florentin, 22. Comanescu Alexandru, 23. Bunea Vlad

RCM Timisoara: 15. Fercu Catalin, 14. Lemnaru Madalin, 13. Preda Dragos, 12. Makapelu Lapana, 11. Rosu Valentin, 10. Fantanaru Florin, 9. Calafeteanu Valentin, 8. Rus Vasile (C), 7. Vladeanu Catalin, 6. Bradu Bogdan, 5. Lazar Dorin, 4. Drenceanu Marian, 3. Chiroiu Cosmin, 2. Capatina Marian, 1. Tarus Alexandru
Rezerve: 16. Pungea Horatiu, 17. Nacuta Claudiu, 18. Tanase Laurentiu, 19. Preutescu Lucian, 20. Zaiba Raul, 21. Conache Gabriel, 22. Stamatin Bogdan, 23. Miu Constantin

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile