Caută
Close this search box.

Doi rugbysti rusi batuti de suporteri

Rugby Romania.

Imediat dupa meciul de rugby din campionatul Rusiei, intre Spartak Moscova si Slava Moscova, s-a produs un incident regretabil, in care doi jucatori ai lui Spartak au fost batuti de catre suporterii oaspetilor.

Incidentul s-a petrecut langa o intrare de metrou, unde Eldar Nasrulaev si Serghei Evseev au fost recunoscuti de sustinatorii celor de la Slava, fiind batuti dupa ce in fata li s-a pulverizat si o doza de spray paralizant.

Oficialii federatiei ruse sunt de-a dreptul bulversati, stiut fiind ca suporterii de rugby din lumea intreaga sunt extrem de linistiti.

Organele de specialitate au declansat o ancheta in acest caz. Slava a castigat meciul impotriva celor de la SPartak, cu 22-20.

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile