
Imediat dupa meciul de rugby din campionatul Rusiei, intre Spartak Moscova si Slava Moscova, s-a produs un incident regretabil, in care doi jucatori ai lui Spartak au fost batuti de catre suporterii oaspetilor.
Incidentul s-a petrecut langa o intrare de metrou, unde Eldar Nasrulaev si Serghei Evseev au fost recunoscuti de sustinatorii celor de la Slava, fiind batuti dupa ce in fata li s-a pulverizat si o doza de spray paralizant.
Oficialii federatiei ruse sunt de-a dreptul bulversati, stiut fiind ca suporterii de rugby din lumea intreaga sunt extrem de linistiti.
Organele de specialitate au declansat o ancheta in acest caz. Slava a castigat meciul impotriva celor de la SPartak, cu 22-20.


.png)



















































