Georgia a castigat U17 Cross Border Tournament

Directorul de turneu delegat de FIRA-AER, Paul Bargaunas, il premiaza pe capitanul georgian

Gruzinii s-au impus in fata Stejareilor si au castigat turneul U17 Cross Border Tournament desfasurat la Bucuresti.

Georgienii au deschis scorul in minutul 4 prin aripa Giorgadze, eseul acestuia fiind transformat de Aptsiauri. Cateva minute mai tarziu a marcat o incercare si centrul Natelashvili.
Fundasul georgian a reusit sa transforme si o lovitura de pedeapsa, astfel ca scorul era 15-0 in minutul 23.

Trei minute mai tarziu, centrul Alexandru Bucur a culcat mingea in terenul de tinta advers si a stabilit scorul pauzei, 15-5.

In partea secunda, romanii au fost primii care au marcat. Aripa Alexandru Ghiur a transformat o lovitura de pedeapsa.
Giorgienii au mai marcat pana la final inca doua eseuri prin aripile Pruidze si Giorgadze, primul fiind transformat de acelasi Aptsiauri. Scor final 27-8.

In finala mica Rusia a trecut la pas de Ucraina, scor 52 la 3.