Olimpia si Grivita isi disputa suprematia la Rugby 7

Rugby Romania

Olimpia a castigat a treia etapa a campionatului de Rugby 7 -Divizia A si se afla la egalitate de puncte cu Grivita pe primul loc.

Castigatori in primele doua etape,grivitenii au iesit pe locul trei de aceasta data.

Castigatoarea va fi desemnata in urma celei de a patra etape care se va desfasura pe data de 08 octombrie, pe Stadionul Parcul Copilului.

GRUPELE C. N. R 7 DIVIZIA A
ETAPA a III – a OLIMPIA – 01 OCTOMBRIE 2011

GRUPA A

1. RC Grivita
2. CSM Sibiu
3. Sportul Studentesc
4. Arsenal B.L. Tgv.
5. RCM Galati

GRUPA B
1. CS Olimpia
2. CS Navodari
3. CS Metrorex
4. CSR Callatis
5. Jandarmeria Romana

CAMPIONATUL NATIONAL DE RUGBY 7 DIVIZIA A 2011
PROGRAMUL MECIURILOR ETAPEI a III-a, 01.10.2011

Bucuresti – stadion Olimpia

SCOR
01. RCM Galati – Rc Grivita ora 09.00: 0 -35
02. Jandarmeria-CS Olimpia ora 09.16: 0 -45
03. CSM Sibiu – Sportul Stud. ora 09.31: 24- 0
04. CS Navodari – Metrorex ora 09.46: 24-14
05. RC Grivita – Arsenal BL Tgv. ora 10.00: 47 -0
06. CS Olimpia – CSR Callatis ora 10.16: 22 -0
07. CSM Sibiu – RCM Galati ora 10.31: 17 -7
08. CS Navodari- Jandarmeria ora 10.46: 33 -0
09. Sportul Stud. – Arsenal BL Tgv. ora 11.00: 38 -5
10. Metrorex – CSR Callatis ora 11.16: 14 -7
11. RC Grivita – CSM Sibiu ora 11.31: 14-29
12. CS Olimpia – CS Navodari ora 11.46: 28 -5
13. Sportul Stud. – RCM Galati ora 12.00: 12 -5
14. Metrorex-Jandarmeria ora 12.16 : 35 -0
15. CSM Sibiu – Arsenal BL Tgv. ora 12.31: 38 -0
16. CS Navodari – CSR Callatis ora 12.46: 24 -0
17. RC Grivita – Sportul Stud. ora 13.00: 33 -5
18. CS Olimpia – Metrorex ora 13.16: 38- 0
19. Arsenal BL Tgv. – RCM Galati ora 13.31: 12-21
20. CSR Callatis – Jandarmeria ora 13.46: 33 -7

SEMIFINALE

21. Sportul Stud.-CSR Callatis ora 14.00: 12 -7
22. RCM Galati-Metrorex ora 14.16: 35-22
23. CSM Sibiu-CS Navodari ora 14.31: 7-21
24. RC Grivita-CS Olimpia ora 14.46: 0-12

FINALE

25.Arsenal Tgv.-Jandarmeria Buc. ora 15.00: 5-14
26. CSR Callatis-Metrorex ora 15.16: 5-31
27. Sportul Stud.-RCM Galati ora 15.31: 14-26
28. CSM Sibiu-RC Grivita ora 15.46: 21-26
29. CS Navodari-CS Olimpia ora 16.00: 0-38

CLASAMENTUL GENERAL DUPA ETAPA a III-a

1.RC Grivita 50 pct. (+348)
2.CS Olimpia 50 (+337)
3.CSM Sibiu 40 (+77)
4.CS Navodari 40 (+52)
5.Sportul Stud. 36
6.CS Metrorex 33
7.CSR Callatis 29
8.RCM Galati 27
9.Arsenal Tgv. 26
10.Jandarmeria Buc. 17

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile

slot gacor https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/thai/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/demo/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/toto/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/scatter/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/maxwin/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/apk/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/thai/ slot gacor situs toto bento4d slot gacor situs toto slot gacor rtp live https://puskesmaskemangkon.purbalinggakab.go.id/-/gacor/ ++ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/