Pantelimon, Birlad si Buzau s-au impus in etapa a XI-a a DNS

Rugby Romania

Cele trei echipe au castigat meciurile disputate sambata in etapa a XI-a a Diviziei Nationale de Seniori.

Va reamintim ca la nivelul acestei divizii mai sunt de disputat trei etape de campionat, primele doua echipe promovand in SUPERLIGA CEC BANK, iar ultima echipa din clasament retrogradeaza in DIVIZIA A.

Desi brasovenii au condus la pauza cu 5-0, echipa din Pantelimon s-a impus in cele din urma cu scorul de 26 la 12.
Centralul Bogdan Cantor a acordat cate un cartonas galben pentur fiecare echipa.

Birladul s-a impus fara probleme la Suceava si a obtinut punctul bonus ofensiv.
Dupa 21 la 6 la pauza, birladeniii au incheiat partida cu scorul de 52-16, desi au primit doua cartonase galbene pentru greseli tehnice repetate

Iasiul a pierdut la Buzau, scor 27-11. Buzoienii obtin si punctul bonus ofensiv dupa cele cinci eseuri reusite. Buzoianul Alin Alexe a primit un cartonas galben in minutul 47 pentru o piedica aplicata unui adversar.