Romania U18 intra in ultimul stagiu de pregatire din 2017

Nationala de U18 a Romaniei, rugby in XV, continua pregatirea pentru competitiile din 2018. Stejareii intra astazi, 4 decembrie, in ultimul cantonament de pregatire din acest an. Stagiul are loc la CSN Snagov, intre 4-11 decembrie, fiind convocati 32 de sportivi ce provin de la 8 cluburi, astfel: CNE Cornu/CSA Steaua – 11 jucatori, CSS 2 CNE Baia Mare – 8 jucatori, CSS Barlad – 2 jucatori, CS Olimpia – 3 jucatori, ACS Tomitanii – 4 jucatori, CT Dinicu Golescu –2, Gura Humorului -1 si CSM Bucuresti -1.

Pe 8 decembrie, Romania U18 si Romania U20 va face un antrenament comun, locatia (Izvorani sau Snagov) urmand sa fie stabilita in functie de conditiile meteo.

Cei 32 de sportivi selectionati sunt:
Inaintasi:
Pilier: Alexandru Pirjolea (CS Olimpia), Adrian Lorint (CNE Baia Mare), Alexandru Vara (CSM Bucuresti), Rares Preluca (Gura Humorului), Florian Ciocoiu (ACS Tomitanii)
Taloneuri: Ionut Virag (CNE Cornu – CSA Steaua), Cosmin Balan (Tomitanii)
Linia a doua: Alin Toma (CSS 2 CNE Baia Mare), Iulian Buturuga (CNE Cornu – CSA Steaua), Adrian Pavel (CNE Cornu – CSA Steaua)
Linia a treia: Darius Vulturar (CNE CSS2 Baia Mare), Virgil Ghenea (CSS 2 CNE Baia Mare), Ionut Tudor (CS Olimpia), Marius Ferariu (CSS 2 CNE Baia Mare), Constantin Ivanciu (CT Dinicu Golescu ), Alexandru Bodor (CT Dinicu Golescu), Radu Anton (RC Barlad)

Treisferturi:
Mijlocasi la gramada: Ioan Sacara (ACS Tomitanii), Catalin Tudorache (CNE Cornu/ CSA Steaua)
Mijlocasi la deschidere: Alexandru Harasim (CNE CSS 2 Baia Mare), Danut Jipa (CNE Cornu/CSA Steaua)
Centri: Cristian Bumbac (CS Olimpia), Sebastian Munteanu (CSS Barlad), Rares Ciudin (Cornu/ CSA Steaua), Darin Ionut Ont (CSS 2 CNE Baia Mare),
Aripi: Gabriel Clim (CNE Cornu/Steaua), Silvian Ciausu (Cornu/Steaua), Bogdan Moraru (CNE Cornu/Steaua), Cosmin Minea (CNE Cornu/Steaua)
Fundas: Paul Popoaie (CNE CSS2 Baia Mare), Ionut Roman (Cornu/ Steaua), Raul Pocovnicu (Tomitanii)

Staff: Razvan Popovici – selectioner national, Horea Himpea – director tehnic, Cosmin Cioriciu – antrenor, Danut Dumbrava – antrenor, Dan Jecu – preparator fizic, Sabin Vasilescu – analist video, Catalin Sardean – doctor, Alin Grigoras – kinetoterapeut

 

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile