Unde mergem în weekend: programul meciurilor din rugbyul românesc între 31 martie – 2 aprilie

Începând de mâine, în rugby-ul românesc va debuta cea mai importantă competiție internă rezervată seniorilor, Liga Națională de Rugby ediția 2023. 14 echipe împărțite în trei grupe în faza preliminară, jucând tur-retur, după care urmează faza semifinalelor și fazele finale. De asemenea, în acest weekend continuă meciurile din cadrul Campionatelor Naționale de Juniori, dar și fazele regionale la U15.

 

Liga Națională de Rugby
Etapa 1

31 martie
CSA Steaua – CSU ELBI Cluj, stadion Ghencea Central, ora 19:45 (Prima Sport 3)

1 aprilie
SCM USV Timișoara – CS Dinamo, stadion Gheorghe Rășcanu, ora 11:00  (Rugby Tv)
CS Năvodari – RC Grivița, stadion Flacăra, ora 14:00
CS Politehnica Iași – CSM Galați, stadion Tepro, ora 11:00

2 aprilie
RC Gura Humorului – CSM Bucovina Suceava, stadion Tineretului, ora 11:00
RC Bârlad – CSM Constanța, stadion Municipal, ora 11:00 (amânat pentru 03.06)

 

U 15 București
2 aprilie
ACS Soimii Dinamo – CSM București, stadion Florea Dumitrache, ora 11:00
CSA CSS Steaua – PCE Ilfov Metrorex, stadion Ghencea, ora 14:00

 U 15 Transilvania
2 aprilie
RC Junior Cluj – CSS Bega Timișoara, stadion Gheorghe Rășcanu, ora 12:30

 DNJ U 17 Sud
2 aprilie
CT Dinicu Golescu ACSOV Pantelimon – CSM București, stadion U.M., ora 11:00
CSA CSS Steaua – ACS Soimii Dinamo, stadion Ghencea, ora 11:00 (amânat pentru 12 aprilie)

 DNJ U 17 Nord
2 aprilie
LPS Focșani – LPS Suceava, stadion Tineretului, ora 14:00
CSS Tecuci – CSS 2 Baia Mare, stadion Liceul Agricol, ora 11:00

DNJ U 18
2 aprilie
CSM Constanța – CSS Bârlad, stadion Callatis, ora 11:00
CT Dinicu Golescu – ACSOV Pantelimon – CSR Săcele Cristian, stadion U.M., ora 13:00

Partida test
ACS Soimii Dinamo – Sporting ASEM, stadion Florea Dumitrache, ora 9:30

DNJ U 20
2 aprilie
CSM Constanța – CNAV Dinamo, stadion Callatis, ora 13:00
CSS 2 CNE Baia Mare – CSA CSS Steaua, stadion Săsar, ora 11:00

 Mini-rugby
1 aprilie
Memorialul Mitrea Cristache
București, stadionul Parcul Copilului, ora 10.00 teren 1 și 2 – U 8, U 10, U 12, U 14

 

 

 

 

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile

slot gacor https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/thai/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/demo/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/toto/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/scatter/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/maxwin/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/apk/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/thai/ slot gacor situs toto bento4d slot gacor situs toto slot gacor rtp live https://puskesmaskemangkon.purbalinggakab.go.id/-/gacor/ ++ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/