Viitorul Cluj, Rugby Cluj Junior și Șoimii București – câștigătoare la etapa de Cluj, prima a CN de MiniRugby 2022

La Cluj-Napoca, între 10 și 12 iunie, pe terenul Iuliu Hațieganu a avut loc prima etapă a Circuitului Național de MiniRugby 2022. Competiția a reunit cele mai bune echipe la categoria de vârstă U8, U10 și U12.La finalul celor două zile de competiție, echipele care au terminat pe primul loc sunt CSS Viitorul Cluj la U8, Rugby Cluj Junior la U10 și Șoimii Dinamo la U12.

Etapa a doua va fi între 20-23 iunie la Constanța.

Rezultatele înregistrate la Cluj și clasamentele după prima rundă a competiției.

CIRCUITUL NATIONAL DE MINIRUGBY 2022
COPII “U“ 8
(2014-2015)
ECHIPE PARTICIPANTE:
1. CSS GURA HUMORULUI
2. CS WARRIORS UNIVERSITATEA ARAD
3. CS WARRIORS TIMISOARA
4. CS SOIMII BUCURESTI
5. CSM-CSR SIBIU
6. CSS VIITORUL CLUJ

Sâmbătă
TERENUL I
CSS GURA HUMORULUI – CSS VIITORUL CLUJ 10-35
CS WARRIORS-”U”ARAD – CSM-CSR SIBIU 35-10
CS WARRIORS TIMISOARA – CS SOIMII BUCURESTI 10-45
CSS VIITORUL CLUJ – CS SOIMII BUCURESTI 20-10
CSM-CSR SIBIU – CS WARRIORS TIMISOARA 20-40
CSS GURA HUMORULUI – CS WARRIORS-”U”ARAD 20-25
CS WARRIORS-”U”ARAD – CSS VIITORUL CLUJ 10-30
CS WARRIORS TIMISOARA – CSS GURA HUMORULUI 35-30

Duminică
TERENUL I
CS SOIMII BUCURESTI – CSM-CSR SIBIU 45-10
CSS VIITORUL CLUJ – CSM-CSR SIBIU 30-10
CSS GURA HUMORULUI – CS SOIMII BUCURESTI 20-40
CS WARRIORS-”U”ARAD – CS WARRIORS TIMISOARA 20-20
CS WARRIORS TIMISOARA – CSS VIITORUL CLUJ 0-25
CS SOIMII BUCURESTI – CS WARRIORS-”U”ARAD 35-10
CSM-CSR SIBIU – CSS GURA HUMORULUI 10-45

CLASAMENT
1. CSS VIITORUL CLUJ                                     5 5 0 0 140-40 15p


2. CS SOIMII BUCURESTI                                5 4 0 1 175-70 13p
3. CS WARRIORS-UNIVERSITATEA ARAD 5 2 1 2 100-115 10p
4. CS WARRIORS TIMISOARA                        5 2 1 2 105-140 10p
5. CSS GURA HUMORULUI                              5 1 0 4 125-145 7p
6. CSM-CSR SIBIU                                               5 0 0 5 60-195 5p

 

COPII “U“ 10
(2012 – 2013)
ECHIPE PARTICIPANTE:
1. CS SOIMII BUCURESTI
2. CSS GURA HUMORULUI
3. CS RUGBY CLUJ JUNIOR
4. CS VICTORIA CUMPANA
5. CS WARRIORS-UNIVERSITATEA ARAD
6. CS WARRIORS TIMISOARA

Sâmbătă
TERENUL II
CS SOIMII BUCURESTI – CS WARRIORS TIMISOARA 0-10
CSS GURA HUMORULUI – CS WARRIORS-”U”ARAD 20-5
CS RUGBY CLUJ JUNIOR – CS VICTORIA CUMPANA 30-5
CS WARRIORS TIMISOARA – CS VICTORIA CUMPANA 30-10
CS WARRIORS-”U”ARAD – CS RUGBY CLUJ JUNIOR 0-35
CS SOIMII BUCURESTI – CSS GURA HUMORULUI 20-30
CSS GURA HUMORULUI – CS WARRIORS TIMISOARA 0-45
CS RUGBY CLUJ JUNIOR – CS SOIMII BUCURESTI 20-5

Duminică
TERENUL II
CS VICTORIA CUMPANA – CS WARRIORS-”U”ARAD 20-30
CS WARRIORS TIMISOARA – CS WARRIORS-”U”ARAD 30-5
CS SOIMII BUCURESTI – CS VICTORIA CUMPANA 50-0
CSS GURA HUMORULUI – CS RUGBY CLUJ JUNIOR 5-40
CS RUGBY CLUJ JUNIOR – CS WARRIORS TIMISOARA 5-5
CS VICTORIA CUMPANA – CSS GURA HUMORULUI 5-30
CS WARRIORS-”U”ARAD – CS SOIMII BUCURESTI 5-10

CLASAMENT
1. CS RUGBY CLUJ JUNIOR                           5 4 1 0 130-20 14p


2. CS WARRIORS TIMISOARA                       5 4 1 0 120-20 14p
3. CSS GURA HUMORULUI                             5 3 0 2 85-115 11p
4. CS SOIMII BUCURESTI                                5 2 0 3 85-65 9p
5. CS WARRIORS-UNIVERSITATEA ARAD 5 1 0 4 45-115 7p
6. CS VICTORIA CUMPANA                             5 0 0 5 40-170 5p

 

COPII ,,U“ 12
(2010 – 2011)
ECHIPE PARTICIPANTE:
1. CS SOIMII BUCURESTI
2. CSM-CSR SIBIU
3. CS VICTORIA CUMPANA
4. CSS VIITORUL CLUJ
5. CSS UNIREA IASI
6. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
7. CS SOIMII CAMPIA TURZII

GRUPA A GRUPA B
1. CS SOIMII BUCURESTI 1. CSM-CSR SIBIU
2. CS VICTORIA CUMPANA 2. CSS VIITORUL CLUJ
3. CSS UNIREA IASI 3. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
4. CS SOIMII CAMPIA TURZII

Sâmbătă
TERENUL III
GRUPA A
CS VICTORIA CUMPANA – CSS UNIREA IASI 0-40
CS SOIMII BUCURESTI – CS VICTORIA CUMPANA 40-0
CSS UNIREA IASI – CS SOIMII BUCURESTI 5-10

CLASAMENT
1. CS SOIMII BUCURESTI 2 2 0 0 50-5 6
2. CSS UNIREA IASI 2 1 0 1 45-10 4
3. CS VICTORIA CUMPANA 2 0 0 2 0-80 2

GRUPA B
CSM-CSR SIBIU – CS SOIMII CAMPIA TURZII 20-0
CSS VIITORUL CLUJ – CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 5-15
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 5-5
CSM-CSR SIBIU – CSS VIITORUL CLUJ 20-5
CSS VIITORUL CLUJ – CS SOIMII CAMPIA TURZII 10-5
CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – CSM-CSR SIBIU 15-10

CLASAMENT
1. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 3 2 1 0 35-20 8
2. CSM-CSR SIBIU 3 2 0 1 50-20 7
3. CSS VIITORUL CLUJ 3 1 0 2 20-40 5
4. CS SOIMII CAMPIA TURZII 3 0 1 2 10-35 4

Duminică
TERENUL III
LOCURILE 5 – 7
CS VICTORIA CUMPANA – CS SOIMII CAMPIA TURZII 25-0
CSS VIITORUL CLUJ – CS VICTORIA CUMPANA 0-15
CS SOIMII CAMPA TURZII – CSS VIITORUL CLUJ 5-15

SEMIFINALE
CS SOIMII BUCURESTI – CSM-CSR SIBIU 25-10
CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – CSS UNIREA IASI 0-30

LOCURILE 3 – 4
CSM-CSR SIBIU – CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 10-0

FINALA
CS SOIMII BUCURESTI – CSS UNIREA IASI 20-0

CLASAMENT FINAL
1. CS SOIMII BUCURESTI


2. CSS UNIREA IASI
3. CSM-CSR SIBIU
4. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. CS VICTORIA CUMPANA
6. CSS VIITORUL CLUJ
7. CS SOIMII CAMPIA TURZII

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile