Campionatul Regional de Mini-Rugby Moldova Nord a debutat cu “Memorialul Bebe Botezatu”

Sambata, 12 octombrie 2019, terenul de sport al Scolii Gimnaziale Mihai Eminescu din localitatea Banesti (judetul Suceava) a gazduit prima etapa a turului de Campionat Regional de Mini Rugby Moldova Nord, odata cu prima editie a “Memorialului Bebe Botezatu”. Etapa a doua va avea loc la Iasi, pe 26 octombrie, pe Stadionul Tepro.

Rezultate meciuri U14 – Terenul Central
C.S.S. Gura Humorului vs C.S.S. Birlad 46 – 5
C.S.M. Suceava vs C.S.S. Unirea Iasi 15 – 45
Venus Rifil Piatra Neamt vs C.S.S. Gura Humorului 5 – 60
C.S.S. Unirea Iasi vs C.S.S. Birlad 15 – 35
C.S.M. Suceava vs Venus Rifil Piatra Neamt 45 – 20

CLASAMENT U14
1. C.S.S. Gura Humorului      2 2 0 0 6p +96
2. C.S.S. Unirea Iasi                2 1 0 1 3p +10
3. C.S.M. Suceava                    2 1 0 1 3p -5
4. C.S.S. Birlad                         2 1 0 1 3p -21
5. Venus Rifil Piatra Neamt   2 0 0 2 0p -80

 

Rezultate meciuri U12 – Terenul Central
C.S.S. Unirea Iasi vs C.S.S. Birlad 10 – 0
C.S.M. Suceava vs C.S.S. Gura Humorului 5 – 15
C,S.S. Unirea Iasi vs C.S.S. Gura Humorului 15 – 10
C.S.S. Birlad vs C.S.M. Suceava 25 – 0
C.S.S. Gura Humorului vs C.S.S. Birlad 30 – 0
C.S.S. Unirea Iasi vs C.S.M. Suceava 35 – 5

CLASAMENT U12:
1. C.S.S. Unirea Iasi                 3 3 0 0 9p
2. C.S.S. Gura Humorului      3 2 0 1 6p
3. C.S.S. Birlad                          3 1 0 2 3p
4. C.S.M. Suceava                     3 0 0 3 0p

Rezultate meciuri  U10 – Terenul Anexa
C.S.S. Unirea Iasi vs Scoala Garbesti 45 – 15
C.S.M. Suceava-Scoala Banesti vs C.S.S. Gura Humorului 30 – 15
Scoala Stamate vs C.S.S. Unirea Iasi 0 – 5
Scoala Garbesti vs C.S.M. Suceava-Scoala Banesti 20 – 5
C.S.M. Suceava-Scoala Banesti vs Scoala Stamate 5 – 0
C.S.S. Gura Humorului vs Scoala Garbesti 20 – 20
Scoala Stamate vs C.S.S. Gura Humorului 0 – 5
C.S.S. Unirea Iasi vs C.S.M. Suceava-Scoala Banesti 5 – 5
C.S.S. Gura Humorului vs C.S.S. Unirea Iasi 25 – 25
Scoala Garbesti vs Scoala Stamate 25 – 5

 

CLASAMENT U10:
1. C.S.S. Unirea Iasi                           4 2 2 0 8p
2. C.S.M. Suceava-Scoala Banesti   4 2 1 1 7p
3. Scoala Garbesti                               4 2 1 1 7p
4. C.S.S. Gura Humorului                 4 1 2 1 5p
5. Scoala Stamate                                4 0 0 4 0p

“A fost o adevarata pledoarie pentru rugby, intr-o organizare perfecta in care s-au implicat FRR prin Departamentul de Dezvoltare Moldova Nord , C.S.M. Suceava, prin profesor Conache Vasile, Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu Banesti, prin director Mihai Silviu si Felicia Botezatu, sotia celui in amintirea caruia a fost organizat memorialul. Multumim tuturor echipelor participante pentru daruire si efortul facut”, a declarat Bogdan Budisteanu, director de dezvoltare Moldova Nord.

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile