Săcele, Rugby Cluj Junior și Șoimii, câștigătorii ultimei etape a Circuitului Național de MiniRugby, ce a avut loc la București

În weekendul trecut, 27-28 august, la București, pe stadionul de rugby Steaua, a avut loc etapa a patra, ultima a Circuitului Național de MiniRugby 2022. În urma celor două zile de competiții, la U8 s-a impus Rugby Săcele, la U10 – Rugby Cluj Junior, iar la U12 – CS Șoimii București.

Toate rezultatele înregistrate în cele două de competiție, precum și clasamentele etapei, mai jos:

COPII “U“ 8 (2014-2015)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACS WARRIORS –“U“ ARAD
3. CSS GURA HUMORULUI
4. ACS WARRIORS TIMISOARA
5. CS DRAGONII CONSTANTA
6. ACS ARENA ACADEMY
7. CS RUGBY SACELE

Grupa A
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. ACS WARRIORS TIMISOARA
3. CS DRAGONII CONSTANTA
4. CS RUGBY SACELE

Grupa B:
ACS Warriors – U Arad
CSS Gura Humorului
ACS Arena Academy

Rezultate meciuri în grupe:
ACS SOIMII BUCURESTI– CS RUGBY SACELE 15-5
ACS WARRIORS TIMISOARA –CS DRAGONII CONSTANTA 5-25
CSS GURA HUMORULUI– ACS ARENA ACADEMY 25-0
CS RUGBY SACELE–CS DRAGONII CONSTANTA 30-10
ACS SOIMII BUCURESTI–ACS WARRIORS TIMISOARA 40-10
ACS WARRIORS–„U“ARAD-CSS GURA HUMORULUI 20-35
ACS WARRIORS TIMISOARA – CS RUGBY SACELE 15-25
CS DRAGONII CONSTANTA-ACS SOIMII BUCURESTI 20-55
ACS ARENA ACADEMY-ACS WARRIORS -“U“ARAD 15-30

Clasament
Grupa A:
1. CS Soimii Bucuresti 9p
2. CS Rugby Sacele 7p
3. CS Dragonii Constanța 5p
4. CS Warriors Timișoara 3p

Grupa B:
1. CSS Gura Humorului 6p
2. CS Warriors – U Arad 4p
3. CS Arena Academy 2p

Meciuri de clasament:
SEMIFINALA 1 LOC 1 A – LOC 2 B
CS SOIMII BUCURESTI – CS WARRIORS –„“U“ARAD 30-5

Locurile 5 – 7
CS WARRIOTRS TIMISOARA – CS ARENA ACADEMY 20-10

SEMIFINALA 2 LOC 1 B – LOC 2 A
CSS GURA HUMORULUI – CS RUGBY SACELE 15-20

LOCURILE 5 – 7
CS DRAGONII CONSTANTA – CS WARRIORS TIMISOARA 35-20

LOCURILE 3 – 4
CS WARRIORS-“U“ ARAD – CSS GURA HUMORULUI 10-15

LOCURILE 5 – 7
CS ARENA ACADEMY – CS DRAGONII CONSTANTA 15-20

FINALA LOCURILE 1 – 2
CS SOMII BUCURESTI – CS RUGBY SACELE 5-15

CLASAMENT FINAL
1. CS RUGBY SACELE
2. CS SOIMII BUCURESTI
3. CSS GURA HUMORULUI
4. CS WARRIORS-„“U“ ARAD
5. CS DRAGONII CONSTANTA
6. CS WARRIORS TIMISOARA
7. CS ARENA ACADEMY BUCURESTI

COPII “U“ 10 (2012 – 2013)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS RUGBY CLUJ JUNIOR
2. ACS WARRIORS TIMISOARA
3. CSS GURA HUMORULUI
4. ACS WARRIORS-“U“ARAD
5. ACS SOIMII BUCURESTI
6. CS OLIMPIA BUCURESTI
7. CS DRAGONII CONSTANTA

Grupa A:
Rugby Junior Cluj
ACS Warriors – U Arad
ACS Soimii Bucuresti
CS Dragonii Constanta

Grupa B:
ACS Warriors Timisoara
CSS Gura Humorului
CS Olimpia Bucuresti

Rezultate meciuri grupe:
RUGBY CLUJ JUNIOR– CS DRAGONII CONSTANTA 50-0
ACS WARRIORS-“U“ ARAD – ACS SOIMII BUCURESTI 0-30
CSS GURA HUMORULUI–CS OLIMPIA BUCURESTI 5-0
CS DRAGONII CONSTANTA– ACS SOIMII BUCURESTI 0-30
RUGBY CLUJ JUNIOR– ACS WARRIORS-“U“ ARAD 40-15
ACS WARRIORS TIMISOARA– CSS GURA HUMORULUI 25-10
ACS WARRIORS-“U“ ARAD –CS DRAGONII CONSTANTA 25-0
ACS SOIMII BUCURESTI – RUGBY CLUJ JUNIOR 5-25
CS OLIMPIA BUCURESTI – ACS WARRIORS TIMISOARA 0-5

Clasament:
Grupa A:
1. Rugby Cluj Junior 9p
2. CS Soimii Bucuresti 7p
3. CS Warriors – U Arad 5p
4. CS Dragonii Constanta 3p

Grupa B:
1. CS Warriors Timisoara 6p
2. CSS Gura Humorului 4p
3. CS Olimpia 2p

Meciuri de clasament:
SEMIFINALA 1 LOC 1 A – LOC 2 B
RUGBY CLUJ JUNIOR – CSS GURA HUMORULUI 25-20

SEMIFINALA 2 LOC 1 B – LOC 2 A
CS WARRIORS TIMISOARA – CS SOIMII BUCURESTI 10-0

Locurile 5-6
CS WARRIORS-“U“ ARAD – CS DRAGONII CONSTANTA 35-15

Locurile 3-4
CSS GURA HUMORULUI – CS SOIMII BUCURESTI 20-15

FINALA Locurile 1-2
RUGBY CLUJ JUNIOR – CS WARRIORS TIMISOARA 10-0

CLASAMENT FINAL
1. RUGBY CLUJ JUNIOR
2. CS WARRIORS TIMISOARA
3. CSS GURA HUMORULUI
4. CS SOIMII BUCURESTI
5. CS WARRIORS-“U“ ARAD
6. CS DRAGONII CONSTANTA

COPII ,,U“ 12(2010 – 2011)
ECHIPE PARTICIPANTE
1. ACS SOIMII BUCURESTI
2. CSS UNIREA IASI
3. CSM-CSR SIBIU
4. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. CSA-CSS STEAUA
6. CS SOIMII CAMPIA TURZII
7. CS OLIMPIA BUCURESTI
8. ACS AURORA BAICOI

Grupa A:
ACS Soimii București
CS Florin Popovici Baia Mare
CSA-CSS Steaua
ACS Aurora Baicoi

Grupa B:
CSS Unirea Iasi
CSM – CSR Sibiu
CS Soimii Campia Turzii
CS Olipia Bucuresti

Rezultate meciurile din grupe:
ACS SOIMII BUCURESTI– ACS AURORA BAICOI 40-5
CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE – CSA-CSS STEAUA 30-5
ACS AURORA BAICOI – CSA-CSS STEAUA 35-30
ACS SOIMII BUCURESTI – CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 25-5
CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE– ACS AURORA BAICOI 30-5
CSA-CSS STEAUA – ACS SOIMII BUCURESTI 5-35

CSS UNIREA IASI– CS OLIMPIA BUCURESTI 50-0
CSM-CSR SIBIU – CS SOIMII CAMPIA TURZII 15-0
CS OLIMPIA BUCURESTI – CS SOIMII CAMPIA TURZII 5-0
CSS UNIREA IASI – CSM-CSR SIBIU 15-5
CSM-CSR SIBIU – CS OLIMPIA BUCURESTI 5-0
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CSS UNIREA IASI 0-35

Clasament:
Grupa A:
1. CS Șoimii Bucuresti 9p
2. CS Florin Popovici Baia Mare 7p
3. CS Aurora Baicoi 5p
4. CSA-CSS Steaua 3p

Grupa B:
1. CSS Unirea Iași 9p
2. CSM -CSR Sibiu 7p
3. CS Olimpia 5p
4. CS Soimii Campia Turzii 3p

Meciuri de clasament:
LOCURILE 5 – 8 LOC 3 A – 4 B
CS AURORA BAICOI – CS SOIMII CAMPIA TURZII 15-10

LOCURILE 5 – 8 LOC 3 B – LOC 4 A
CS OLIMPIA – CSA-CSS STEAUA 15-30

LOCURLIE 3 – 4 SEMIFINAL 1 LOC 1 A -LOC 2 B
CS SOIMII BUCURESTI – CSM-CSR SIBIU 15-5

LOCURILE 3 – 4 SEMIFINALA 2 LOC 1 B – LOC 2 A
CSS UNIREA IASI – CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 40-0

LOCURILE 7 – 8
CS SOIMII CAMPIA TURZII – CS OLIMPIA 10-0

LOCURILE 5 – 6
CS AURORA BAICOI – CSA-CSS STEAUA 5-15

LOCURILE 3 – 4
CSM-CSR SIBIU – CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE 15-5

FINALA LOCURILE 1 – 2
CS SOIMII BUCURESTI – CSS UNIREA IASI 10-5

CLASAMENT
1. CS SOIMII BUCURESTI
2. CSS UNIREA IASI
3. CSM-CSR SIBIU
4. CS FLORIN POPOVICI BAIA MARE
5. CSA-CSS STEAUA
6. CS AURORA BAICOI
7. CS SOIMII CAMPIA TURZII
8. CS OLIMPIA BUCURESTI

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile