Campionatul Național de Rugby 7s își va desemna campioana în acest weekend, la București

Timp de două zile, pe 24 și 25 septembrie, pe Stadionul Național de Rugby Arcul de Triumf, are loc ultima etapă a Campionatului Național de Rugby 7s masculin, competiție la care participă 14 echipe din România și o selecționată a Republicii Moldova, aceasta nepunctând în clasament.

CSU Cluj a câștigat ambele runde disputate până acum, la Iași și Gura Humorului, fiind urmată în clasamentul general de RC Bârlad și CSM Galați.

ETAPA 3-BUCURESTI, STADIONUL NATIONAL ARCUL DE TRIUMF
GRUPA A:
CSU CLUJ, RC GRIVITA-UNEFS, CSU ARAD
GRUPA B:
RC BARLAD, RC GURA HUMORULUI, SPORTUL-DINAMO, SEL.MOLDOVA
GRUPA C:
CSM GALATI, POLITEHNICA IASI, CSU PHOENIX BRASOV, CSM SIBIU
GRUPA D:
CSM CONSTANTA, STIINTA PETROSANI, CS OLIMPIA, CSU ALBA IULIA

Meciuri din grupe, 24 septembrie:
9:00, GR.A, RC GRIVITA-UNEFS-CSU ARAD
9:20, GR.B, RC BARLAD-SEL.MOLDOVA
9:40, GR.B, RC GURA HUMORULUI-SPORTUL-DINAMO
10:00, GR.C, CSM GALATI-CSM SIBIU
10:20, GR.C, POLITEHNICA IASI-CSU PHOENIX BRASOV
10:40, GR.D, CSM CONSTANTA-CSU ALBA IULIA
11:00, GR.D, STIINTA PETROSANI-CS OLIMPIA
11:20, GR.A, CSU CLUJ-RC GRIVITA-UNEFS
11:40, GR.B, RC BARLAD-RC GURA HUMORULUI
12:00, GR.B, SEL.MOLDOVA-SPORTUL-DINAMO
12:20, GR.C, CSM GALATI-POLITEHNICA IASI
12:40, GR.C, CSM SIBIU-CSU PHOENIX BRASOV
13:00, GR.D, CSM CONSTANTA-STIINTA PETROSANI
13:20, GR.D, CSU ALBA IULIA-CS OLIMPIA
13:40. GR.A, CSU ARAD-CSU CLUJ
14:00, GR.B, SPORTUL-DINAMO-RC BARLAD
14:20, GR.B, RC GURA HUMORULUI-SEL.MOLDOVA
14:40, GR.C, CSU PHOENIX BRASOV-CSM GALATI
15:00, GR.C, POLITEHNICA IASI-CSM SIBIU
15:20, GR.D, CS OLIMPIA-CSM CONSTANTA
15:40, GR.D, STIINTA PETROSANI-CSU ALBA IULIA

Meciuri de clasament, 25 septembrie
9:00, LOC 13-15, LOC 4 GR.C-SEL.MOLDOVA
9:20,LOC 9-12, LOC 3 GR.A-LOC 3 GR.D
9:40, LOC 9-12, LOC 3 GR.B-LOC 3 GR.C
10:00, LOC 5-8, LOC 2 GR.A-LOC 2 GR.D
10:20, LOC 5-8, LOC 2 GR.B-LOC 2 GR.C
10:40. LOC 1-4, LOC 1. GR.A-LOC 1 GR.D
11:00, LOC 1-4, LOC 1 GR.B-LOC 1 GR.C
11:20, LOC 13-15, LOC 4 GR.C-LOC 4 GR.D
11:40, LOC 9-12, LOC 3 GR.D-LOC 3 GR.C
12:00, LOC 9-12, LOC 3 GR.A-LOC 3 GR.B
12:20, LOC 5-8, LOC 2 GR.D-LOC 2 GR.C
12:40, LOC 5-8, LOC 2 GR.A-LOC 2 GR.B
13:00, LOC 1-4, LOC 1 GR.D-LOC 1 GR.C
13:20, LOC 1-4, LOC 1 GR.A-LOC 1 GR.B
13:40, LOC 13-15, LOC 4 GR.D-SEL.MOLDOVA
14:00, LOC 9-12, LOC 3 GR.B-LOC 3 GR.D
14:20, LOC 9-12, LOC 3 GR.C-LOC 3 GR.A
14:40, LOC 5-8, LOC 2 GR.B-LOC 2 GR.D
15:00, LOC 5-8, LOC 2 GR.C-LOC 2 GR.A
15:20, LOC 1-4, LOC 1 GR.B-LOC 1 GR.D
15:40, LOC 1-4, LOC 1 GR.C-LOC 1 GR.A

Clasament general după 2 etape:
1.CSU CLUJ-60P
2.RC BARLAD-48P(327-133)
3.CSM GALATI-48P(160-115)
4.CSM CONSTANTA-48P(223-181)
5.STIINTA PETROSANI-44P(325-89)
6.POLITEHNICA IASI-44(195-167)
7.RC GURA HUMORULUI-42P
8.RC GRIVITA-UNEFS-32P
9.CSU ARAD-26P
10.SPORTUL-DINAMO-24P
11.CSU PHOENIX BRASOV-20P
12.CS OLIMPIA-18P
13.CSU ALBA IULIA-14P
14.CSM SIBIU-8P
15.SEL.MOLDOVA-nu puncteaza

 

FOTO: CSU Cluj Facebook

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile