Incepe o noua editie a Diviziei Nationale de Seniori

Divizia Nationala de Seniori

In luna martie va incepe o noua editie a campionatului intern.
In prima faza, cele 12 echipe angrenate in competitie sunt impartite in doua grupe de sase, pe baza locurilor ocupate la sfarsitul Campionatului 2009. Intr-o grupa vor fi repartizate echipele situate pe locurile pare, in cealalta, cele situate pe locurile impare. In grupe, echipele joaca fiecare cu fiecare, tur – retur, programarea jocurilor facandu-se conform Tabelei Berger.
Prima faza a campionatului este programata sa inceapa pe 27 martie 2010, returul pe 24 aprilie 2010.

Cea de-a doua faza a DNS o reprezinta grupele Play Off si Play Out. Ambele grupe vor fi formate din cate sase echipe.
Grupa Play Off este formata din primele trei echipele clasate in fiecare grupa de calificare, pe cand Grupa Play Out este formata din echipele clasate pe ultimele trei locuri in fiecare grupa de calificare.
Inceperea turului fazei Play Off si Play Out este programat pentru 22 mai, in timp ce returul ar trebui sa inceapa pe 21 august 2010.

Pe 25 septembrie 2010 sunt programate semifinalele competitiei. La aceasta faza vor participa primele patru echipe din Play Off.
Marea finala este programta pentru data de 02 octombrie 2010.

Ziua de competitie este sambata, ora oficiala de incepere a partidelor este 11.00, cu exceptia acelor meciuri care, fiind televizate, pot suferi modificari in functie de grila de programe a TVR.

Programul complet al primei faze:

CAMPIONAT DNS 2010

GRUPA A

1.CS CSM Stiinta B. Mare
2.CS Dinamo Bucuresti
3.CS U Cluj Napoca
4.CS CSM Bucuresti
5.CSM Bucovina Suceava
6.CSU A. Vlaicu Arad

GRUPA B
1. CSA Steaua Bucuresti
2. RCJ Farul Constanta
3. RCM U de Vest Timisoara
4. CS Poli Agro Iasi
5. RC Barlad
6. CS Stiinta Petrosani

FAZA I GRUPE CALIFICARI PLAY OFF – PLAY OUT

TUR

Etapa I-a
27.03.2010

Grupa A
1. CSM Bucovina Suceava-CS Dinamo Bucuresti – Unirea – 11.00
2. CS CSM Buc.-CS U Cluj Napoca – FRR – 11.00
3. CSU A.Vlaicu Arad-CS CSM Stiinta B. Mare – CPL – 11.00

Grupa B
4. RC Barlad-RCJ Farul Cta. – Rulmentul – 11.00
5. CS Poli Agro Iasi-RCM U de Vest Tim. – Agronomia – 11.00
6. CS Stiinta Petrosani-CSA Steaua Buc. – Stiinta – 11.00

Etapa a-II-a
03.04.2010

Grupa A
7. CSCSM StiintaB.Mare-CSM Bucovina Suceava – Phoenix/Stiinta 11.00
8. CS Dinamo Bucuresti- CS CSM Buc. – Dinamo – 11.00
9. CSU A.Vlaicu Arad- CS U Cluj Napoca – CPL – 11.00

Grupa B
10. CSA Steaua Buc.- RC Barlad – Ghencea – 11.00
11. RCJ Farul Cta.- CS Poli Agro Iasi – Farul – 11.00
12. CS Stiinta Petrosani- RCM U de Vest Tim. – Stiinta – 11.00

Etapa a-III-a
10.04.2010

Grupa A
13. CS CSM Buc.-CS CSM Stiinta B. Mare – FRR – 11.00
14. CS U Cluj Napoca-CS Dinamo Bucuresti – I.Hatieganu – 11.00
15. CSM Bucovina Suceava-CSU A.Vlaicu Arad – Unirea – 11.00

Grupa B
16. CS Poli Agro Iasi- CSA Steaua Buc. – Agronomia – 11.00
17. RCM U de Vest Tim.- RCJ Farul Cta. – RCM – 11.00
18. RC Barlad – CS Stiinta Petrosani – Rulmentul – 11.00

Etapa a-IV-a
14.04.2010

Grupa A
19. CS CSM Stiinta B. Mare- CS U Cluj Napoca – Phoenix/Stiinta – 11.00
20. CSM Bucovina Suceava-CS CSM Buc. – Unirea – 11.00
21. CSU A.Vlaicu Arad- CS Dinamo Bucuresti – CPL – 11.00

Grupa B
22. CSA Steaua Buc.- RCM U de Vest Tim. – Ghencea – 11.00
23. RC Barlad- CS Poli Agro Iasi – Rulmentul – 11.00
24. CS Stiinta Petrosani- RCJ Farul Cta. – Stiinta – 11.00

Etapa a-V-a
17.04.2010

Grupa A
25. CS Dinamo Bucuresti- CS CSM Stiinta B. Mare – Dinamo – 11.00
26. CS U Cluj Napoca- CSM Bucovina Suceava – I.Hatieganu – 11.00
27. CS CSM Buc.- CSU A.Vlaicu Arad – FRR – 11.00

Grupa B
28. RCJ Farul Cta.- CSA Steaua Buc. – Farul – 11.00
29. RCM U de Vest Tim.- RC Barlad – RCM – 11.00
30. CS Poli Agro Iasi- CS Stiinta Petrosani – Agronomia – 11.00

FAZA I GRUPE CALIFICARI PLAY OFF- PLAY OUT

RETUR

Etapa a-VI-a
24.04.2010

Grupa A
31. CS Dinamo Bucuresti-CSM Bucovina Suceava – Dinamo – 11.00
32. CS U Cluj Napoca-CS CSM Buc. – I.Hatieganu – 11.00
33. CSM Stiinta B.Mare-CSU A. Vlaicu Arad – Phoenix/Stiinta -11.00

Grupa B
34. RCJ Farul Cta.-RC Barlad – Farul – 11.00
35. RCM U de Vest Tim.-CS Poli Agro Iasi – RCM – 11.00
36. CSA Steaua Buc.-CS Stiinta Petrosani – Ghencea – 11.00

Etapa a-VII-a
01.05.2010

Grupa A
37. CSM Bucovina Suceava-CS CSM Stiinta B.Mare – Unirea – 11.00
38. CS CSM Buc.-CS Dinamo Bucuresti – FRR – 11.00
39. CS U Cluj Napoca-CSU A. Vlaicu Arad – I.Hatieganu – 11.00

Grupa B
40. RC Barlad-CSA Steaua Buc. – Rulmentul – 11.00
41. CS Poli Agro Iasi-RCJ Farul Cta. – Agronomia – 11.00
42. RCM U de Vest Tim.-CS Stiinta Petrosani – RCM – 11.00

Etapa a-VIII-a
08.05.2010

Grupa A
43. CSCSM Stiinta B.Mare-CS CSM Buc. – Phoenix/Stiinta -11.00
44. CS Dinamo Buc.-CS U Cluj Napoca – Dinamo – 11.00
45. CSU A. Vlaicu Arad-CSM Bucovina Suceava – CPL – 11.00
Grupa B
46. CSA Steaua Buc.-CS Poli Agro Iasi – Ghencea – 11.00
47. RCJ Farul Cta.-RCM U de Vest Tim. – Farul – 11.00
48. CS Stiinta Petrosani-RC Barlad – Stiinta – 11.00

Etapa a-IX-a
12.05.2010

Grupa A
49. CS U Cluj Napoca-CSCSM Stiinta B. Mare – I.Hatieganu – 11.00
50. CS CSM Buc.-CSM Bucovina Suceava – FRR – 11.00
51. CS Dinamo Buc.-CSU A. Vlaicu Arad – Dinamo – 11.00

Grupa B
52. RCM U de Vest Tim.-CSA Steaua Buc. – RCM – 11.00
53. CS Poli Agro Iasi-RC Barlad – Agronomia – 11.00
54. RCJ Farul Cta.-CS Stiinta Petrosani – Farul – 11.00

Etapa a-X-a
15.05.2010

Grupa A
55. CS CSM Stiinta B. Mare-CS Dinamo Buc. – Phoenix/Stiinta – 11.00
56. CSM Bucovina Suceava-CS U Cluj Napoca – Unirea – 11.00
57. CSU A. Vlaicu Arad-CS CSM Buc. – CPL – 11.00

Grupa B
58. CSA Steaua Buc.-RCJ Farul Cta. – Ghencea – 11.00
59. RC Barlad-RCM U de Vest Tim. – Rulmentul – 11.00
60. CS Stiinta Petrosani-CS Poli Agro Iasi – Stiinta – 11.00

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile