Programul meciurilor în rugbyul românesc în weekendul 29-30 mai

Weekendul 29-30 mai aduce meciuri la toate categoriile de vârstă în competițiile interne din rugbyul românesc. Programul acestora îl puteți găsi mai jos:

SuperLiga
29.05.2021
CS Dinamo – CSA Steaua, stadion Florea Dumitrache, ora 12:00, în direct pe TVR 1
Arbitri: Iordăchescu Vlad, Ionescu Alexandru, Rotaru Cristian Teodor   Nr. 4  Anorocioaei Răzvan   TMO Vasiliu Răzvan
Comisar de citare: Ciprian Costache

 

CS U Cluj – CSM Stiința Baia Mare, stadion Iuliu Hațieganu, ora 14.00
Arbitri:Văcaru Mihai, Buzatu Teodor, Andreica Eric   Nr. 4  Băgăceanu Cornelius 
Comisar de citare:Tudor Prună
* meciul este transmis în direct pe canalul de youtube al Universității Cluj

30.05.2021
ACS Tomitanii Constanța – CS SCM Timișoara, stadion Mihail Naca, ora 16.00, în direct pe TVR Timișoara
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Ionescu Alexandru, Diaconescu Robert   Nr. 4 Damaschin Ionuț   TMO Gorodea Emanuel
Comisar de citare: Irina Hîrjete

 

 Divizia Națională de Seniori
 29.05.2021
RC Grivița – RC Bârlad, stadion Parcul Copilului, ora 11.00
Arbitri: Diaconescu Robert, Preda Dragoș, Ioniță Victor
Comisar de citare: George Bărgăunaș
*meciul este transmis în direct pe canalul de youtube RC Grivița

CSM Bucovina Suceava – CS Năvodari, stadion Unirea, ora 11.00
Arbitri: Gorodea Emanuel, Dimitriu Romică, Bărgăoanu Dragoș
Comisar de citare: Gheorghe Pleșcan

RC Gura Humorului – CS Stiința Petroșani, stadion Tineretului, ora 11.00
Arbitri: Gârbău Mădălin, Surmei – Balan Gabriela, Bișoc Marius
Comisar de citare: Mihail Stuparu
* meciul este transmis în direct pe canalul de youtube RC Gura Humorului

CSUAV Arad – CSU Alba Iulia, stadion Sanicolau, ora 11.00
Arbitri: Cojocnean Călin, Răvar Lucian, Kiss Andrei
Comisar de citare: Constantin Bonea

 

Under 15 Sud – Est
29.05.2021
ACSOV Pantelimon – CSS Tecuci, stadion U.M., ora 12.00
Arbitri: Stefan Răzvan, Rotaru Cristian, Andrei Gheorghe

 

Under 15 Transilvania
30.05.2021
ACS Warriors Timișoara – RC Junior Cluj, stadion Gheorghe Rășcanu, ora 12.30
Arbitri: Erdei Sebastian, Iftode Andrei, Dat Valentin
Comisar de citare: Constantin Bonea

 

Under 16 Moldova
28.05.2021
CSS Bârlad – LPS Focșani, stadion Municipal, ora 13.00
Arbitri: Popa David, Bucur Sorinel, Zugravu Vlad
Comisar de citare: Bogdan Budișteanu

 

Under 16 Muntenia
29.05.2021
CS Cleopatra – CSR – CRC CSU Săcele, stadion Flacăra, ora 14.00 
Arbitri: Bujoreanu Viorel, Frenkel Dragoș, Marcu Robert
Comisar de citare: Irina Hîrjete

CSV Cumpăna – ACS Soimii – Dinamo București, stadion Mihail Naca, ora 12.00
Arbitri: Ionescu Alexandru, Diaconescu Robert, Plotschi Eduard
Comisar de citare: Irina Hîrjete

 

Under 17 Moldova
30.05.2021
CSS Unirea Iași – CSS Tecuci, stadion Tepro, ora 12.00
Arbitri: Bărgăoanu Dragoș, Dimitriu Romică, Onica Gigi
Comisar de citare: Bogdan Budișteanu

 

Under 17 Transilvania
30.05.2021
ACS Warriors Timișoara – CSS Viitorul Cluj, stadion Gheorghe Rășcanu, ora 11.00
Arbitri: Iftode Andrei, Erdei Sebastian, Dat Valentin
Comisar de citare: Constantin Bonea

 

Under 17 Muntenia
30.05.2021
RC Antonio Jr. –  CS Aurora Băicoi, stadion Tei, ora 11.00
Arbitri: Iordăchescu Vlad, Dumitrescu Ionel, Dascălu Robert

ACSOV Pantelimon – ACS Flamingo, stadion U.M., ora 11.00
Arbitri: Kiss Andrei, Rotaru Cristian, Andrei Gheorghe

 

Under 18
28.05.2021
CSS Bârlad – CSM București, stadion Tineretului, ora 14.00
Arbitri: Dimitriu Romică, Bucur Sorinel, Zugravu Vlad
Comisar de citare: Bogdan Budișteanu

30.05.2021
CNAV – Dinamo – LPS Constanța, stadion Florea Dumitrache, ora 14.00
Arbitri: Ioniță Virgil, Preda Dragoș, Andrei Gheorghe
Comisar de citare: Ciprian Costache

CSA CSS Steaua – ACSOV Pantelimon, stadion Ghencea, ora 11.00
Arbitri:Stefan Răzvan, Pânzaru Marian, Anorocioaei Răzvan
Comisar de citare: George Bărgăunaș

CSS U’ Iași – CSM București, stadion Tepro, ora 11.00
Arbitri: Văcaru Mihai, Bărgăoanu Dragoș, Onica Gigi
Comisar de citare: Bogdan Budișteanu

 

Under 19 – Rugby 7
30.05.2021
Turneu Baia Mare, stadion Tineretului : Buzatu Teodor, Frățilă
Arbitri: Nicolae, Andreica Eric, Popa David, Băgăceanu Cornelius 

 

Grupa 1 : CNAV – Dinamo, CSS Soimii Sibiu, LTTV Galați
Grupa B : CSS 2 Baia Mare, CSS Gura Humorului, CSU Arad, CSMB

 

ora 10.00
G1 Soimii Sibiu – LTTV Galati
G2 CSS 2 Baia Mare – CSMB
G2 CSS Gura Humorului –  CSU Arad 
G1CNAV-Dinamo –  Soimii Sibiu
G2 CSMB – CSU Arad
G2 CSS 2 Baia Mare – CSS Gura Humorului
G1 LTTV Galati -CNAV-Dinamo
G2 CSS Gura Humorului – CSMB
G2   CSU Arad – CSS 2 Baia Mare

Partida loc 5/6
Semifinalele locurilor 1-4
Partida loc 3/4
Finala:
* Ultima clasata din grupa de 4 echipe nu va mai disputa partida de clasament.

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile