Divizia A la rugby se reia in martie

FRR

Esalonul secund al rugbyului romanesc va fi organizat  in trei serii geografice: Centru, Est, Vest. Competitia va debuta pe 20 martie 2010.

Ocupanta locului I din fiecare grupa va participa la jocurile de baraj din 11, 18, 25 septembrie 2010 pentru promovarea in primul esalon. Partidele pentru promovare se vor desfasura dupa sistemul fiecare cu fiecare, pe teren neutru, un singur meci.

Echipe participante:

SERIA CENTRU: R.C. Grivita; C.S. Sportul Studentesc; C.S. Metrorex, C.S. Arsenal Baza Logistica Targoviste, C.S.M. Pitesti, C.S. Olimpia.

SERIA EST: C.S.R. Callatis Mangalia, C.S. Navodari, C.T.T.V. Galati, R.C. Stejarul Buzau.

SERIA VEST: C.S.M. Sibiu, C.F.R. C.S.U. S.C.M. Brasov, C.S. Universitatea Alba Iulia, C.S.S.2 Baia Mare

Programul competitiei:

CAMPIONAT DIVIZIA A EDITIA 2010

SERIA CENTRU

TUR I

Etapa I-a
20.03.2010

CSM Pitesti-CS Sportul Stud. – Arpechim – 11.00
CS Arsenal BL Tgv.-CS Metrorex – UM – 11.00
CS Olimpia-RC Grivita – Olimpia – 10.00

Etapa a-II-a
27.03.2010

RC Grivita-CSM Pitesti – P.Copilului – 11.00
CS Sportul Stud.-CS Arsenal BL Tgv. – Tei – 11.00
CS Olimpia- CS Metrorex – Olimpia – 13.00

Etapa a-III-a
10.04.2010

CS Arsenal BL Tgv.- RC Grivita – UM – 11.00
CS Metrorex- CS Sportul Stud. – Ciurel – 10.00
CSM Pitesti- CS Olimpia – Arpechim 11.00

Etapa a-IV-a
17.04.2010

RC Grivita- CS Metrorex – P.Copilului – 10.00
CSM Pitesti- CS Arsenal BL Tgv. – Arpechim – 11.00
CS Olimpia- CS Sportul Stud. – Olimpia – 10.00

Etapa a-V-a
24.04.2010

C.S. Sportul Stud.-R.C. Grivita – Tei – 10.00
C.S. Metrorex-CSM Pitesti – Ciurel – 11.00
CS Arsenal BL Tgv.- CS Olimpia – UM – 11.00

RETUR I

Etapa a-VI-a
01.05.2010

C.S. Sportul Stud.- CSM Pitesti – Tei – 11.00
C.S. Metrorex- CS Arsenal BL Tgv. – Ciurel – 10.00
R.C. Grivita- CS Olimpia – P.Copilului – 10.00

Etapa a-VII-a
08.05.2010

CSM Pitesti- R.C. Grivita – Arpechim – 11.00
CS Arsenal BL Tgv.- C.S. Sportul Stud. – UM – 11.00
C.S. Metrorex- CS Olimpia – Ciurel – 10.00

Etapa a-VIII-a
15.05.2010

R.C. Grivita- CS Arsenal BL Tgv. – P.Copilului – 11.00
C.S. Sportul Stud.- C.S. Metrorex – Tei – 10.00
CS Olimpia- CSM Pitesti – Olimpia – 10.00

Etapa a-IX-a
22.05.2010

C.S. Metrorex- R.C. Grivita(26.05.2010) – Ciurel – 17.00
CS Arsenal BL Tgv.- CSM Pitesti – UM – 11.00
C.S. Sportul Stud.- CS Olimpia – Tei – 10.00

Etapa a-X-a
29.05.2010

R.C. Grivita- C.S. Sportul Stud. – P.Copilului – 10.00
CSM Pitesti- C.S. Metrorex – Arpechim – 11.00
CS Olimpia- CS Arsenal BL Tgv. – Olimpia – 10.00

TUR II

Etapa a-XI-a
07.08.2010

CSM Pitesti-CS Sportul Stud. – Arpechim – 11.00
CS Arsenal BL Tgv.-CS Metrorex – UM – 11.00
CS Olimpia-RC Grivita – Olimpia – 10.00

Etapa a-XII-a
14.08.2010

RC Grivita-CSM Pitesti – P.Copilului – 11.00
CS Sportul Stud.-CS Arsenal BL Tgv. – Tei – 11.00
CS Olimpia- CS Metrorex – Olimpia – 10.00

Etapa a-XIII-a
21.08.2010

CS Arsenal BL Tgv.- RC Grivita – UM – 11.00
CS Metrorex- CS Sportul Stud. – Ciurel – 10.00
CSM Pitesti- CS Olimpia – Arpechim – 11.00

Etapa a-XIV-a
28.08.2010

RC Grivita- CS Metrorex – P.Copilului – 10.00
CSM Pitesti- CS Arsenal BL Tgv. – Arpechim – 11.00
CS Olimpia- CS Sportul Stud. – Olimpia – 10.00

Etapa a-XV-a
04.09.2010

C.S. Sportul Stud.-R.C. Grivita – Tei – 10.00
C.S. Metrorex-CSM Pitesti – Ciurel – 11.00
CS Arsenal BL Tgv.- CS Olimpia – UM – 11.00

SERIA VEST

Participante : C.S.M. Sibiu, C.F.R. C.S.U. S.C.M. Brasov,
C.S. Universitatea Alba Iulia, C.S.S.2 Baia Mare.

TUR I

Etapa I-a
20.03.2010
CSU Alba Iulia-CFR CSU SCM Brasov – Micesti –  14.00
21.03.2010
CSS 2 Baia Mare-CSM Sibiu – Phoenix –  10.00

Etapa a-II-a
27.03.2010
CSM Sibiu- CSU Alba Iulia – B.Boboc –  13.00
28.03.2010
CSS 2 Baia Mare- CFR CSU SCM Brasov – Phoenix –  10.00

Etapa a-III-a
10.04.2010

CFR CSU SCM Brasov- CSM Sibiu – Depou CFR –  11.00
CSU Alba Iulia- CSS 2 Baia Mare – Micesti –  14.00

RETUR I

Etapa a-IV-a
17.04.2010

CFR CSU SCM Brasov- CSU Alba Iulia – Depou CFR –  14.00
CSM Sibiu- CSS 2 Baia Mare – B.Boboc –  15.00

Etapa a-V-a
24.04.2010

CSU Alba Iulia- CSM Sibiu – Micesti – ora 11.00
CFR CSU SCM Brasov- CSS 2 Baia Mare – Depou CFR –  15.00

Etapa a-VI-a
01.05.2010
CSM Sibiu- CFR CSU SCM Brasov – B.Boboc –  13.00
02.05.2010
CSS 2 Baia Mare- CSU Alba Iulia – Phoenix –  13.00

TUR II

Etapa a-VII-a
08.05.2010
CSU Alba Iulia-CFR CSU SCM Brasov – Micesti –  14.00
09.05.2010
CSS 2 Baia Mare-CSM Sibiu – Phoenix –  10.00

Etapa a-VIII-a
15.05.2010
CSM Sibiu- CSU Alba Iulia – B.Boboc –  13.00
16.05.2010
CSS 2 Baia Mare- CFR CSU SCM Brasov – Phoenix –  10.00

Etapa a-IX-a
22.05.2010

17. CFR CSU SCM Brasov- CSM Sibiu – Depou CFR –  11.00
18. CSU Alba Iulia- CSS 2 Baia Mare – Micesti –  14.00

RETUR II

Etapa a-X-a
29.05.2010

CFR CSU SCM Brasov- CSU Alba Iulia – Depou CFR –  14.00
CSM Sibiu- CSS 2 Baia Mare – B.Boboc –  15.00

Etapa a-XI-a
21.08.2010

CSU Alba Iulia- CSM Sibiu – Micesti –  11.00
CFR CSU SCM Brasov- CSS 2 Baia Mare – Depou CFR –  15.00

Etapa a-XII-a
28.08.2010

CSM Sibiu- CFR CSU SCM Brasov – B.Boboc –  13.00
CSS 2 Baia Mare- CSU Alba Iulia – Phoenix –  13.00

SERIA EST

Participante : C.S.R. Callatis Mangalia, C.S. Navodari,
C.T.T.V. Galati, R.C. Stejarul Buzau.

TUR I

Etapa I-a
20.03.2010

CTTV Galati-C.S. Navodari – Municipal – 12.00
R.C. Stejarul Buzau-CSR Callatis – Tineretului – 14.00

Etapa a-II-a
27.03.2010

CSR Callatis-CTTV Galati – Marina – 12.00
R.C. Stejarul Buzau- C.S. Navodari – Tineretului – 14.00

Etapa a-III-a
10.04.2010

C.S. Navodari- CSR Callatis – Legmas – 11.00
CTTV Galati- R.C. Stejarul Buzau – Municipal – 12.00

RETUR I

Etapa a-IV-a
17.04.2010

C.S. Navodari- CTTV Galati – Legmas – 12.00
CSR Callatis- R.C. Stejarul Buzau – Marina – 14.00

Etapa a-V-a
24.04.2010

CTTV Galati- CSR Callatis – Municipal – 12.00
C.S. Navodari- R.C. Stejarul Buzau – Legmas – 14.00

Etapa a-VI-a
01.05.2010

CSR Callatis- C.S. Navodari – Marina – 11.00
R.C. Stejarul Buzau- CTTV Galati – Tineretului – 12.00

TUR II

Etapa a-VII-a
08.05.2010

CTTV Galati-C.S. Navodari – Municipal – 12.00
R.C. Stejarul Buzau-CSR Callatis – Tineretului – 14.00

Etapa a-VIII-a
15.05.2010

CSR Callatis-CTTV Galati – Marina – 12.00
R.C. Stejarul Buzau- C.S. Navodari – Tineretului – 14.00

Etapa a-IX-a
22.05.2010

C.S. Navodari- CSR Callatis – Legmas – 11.00
CTTV Galati- R.C. Stejarul Buzau – Municipal – 12.00

RETUR II

Etapa a-X-a
29.05.2010

C.S. Navodari- CTTV Galati – Legmas – 12.00
CSR Callatis- R.C. Stejarul Buzau – Marina – 14.00

Etapa a-XI-a
21.08.2010

CTTV Galati- CSR Callatis – Municipal – 12.00
C.S. Navodari- R.C. Stejarul Buzau – Legmas – 14.00

Etapa a-XII-a
28.08.2010

CSR Callatis- C.S. Navodari – Marina – 11.00
R.C. Stejarul Buzau- CTTV Galati – Tineretului – 14.00

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile