Ultima etapă a CN rugby 7s seniori, Turneu Elită și Promovare, are loc în acest weekend

Campionatul Național de Rugby 7s seniori, Turneu Elită și Promovare, programează sâmbătă, 28 octombrie, ultima etapă. Turneul Elită va avea loc la Iași, pe Stadionul Tepro, în timp ce Turneul Promovare va avea loc la București, pe Parcul Copilului.

La finalul competiției, după stabilirea clasamentului general, ultimele două echipe clasate în Elită vor retrograda în Promovare, în timp ce primele două din Promovare vor urca în Elită.

Înaintea ultimei etape, în Elită pe podium se află CSU Elbi Cluj, CS Rapid și CSM Constanța, iar în Promovare, lider este CSM Galați, urmată de RC Bârlad și de CSU Alba Iulia.

ELITA (Iasi, Tepro)

Grupa A: CSU ELBI Cluj, CS Navodari, Stiinta Petrosani, RC Grivita
Grupa B: CS Rapid, CSM Constanta, CS Poli Iasi, CSU Arad

10:00, Gr.A, CSU ELBI Cluj-RC Grivita
10:20, Gr.A, CS Navodari-Stiinta Petrosani
10:40, Gr.B, CS Rapid-CSU Arad
11:00, Gr.B, CSM Constanta-CS Poli Iasi
11:20, Gr.A, CSU ELBI Cluj-CS Navodari
11:40, Gr.A, Stiinta Petrosani-RC Grivita
12:00, Gr.B, CS Rapid-CSM Constanta
12:20, Gr.B, CS Poli Iasi-CSU Arad
12:40, Gr.A, Stiinta Petrosani-CSU ELBI Cluj
13:00, Gr.A, CS Navodari-RC Grivita
13:20, Gr.B, CS Poli Iasi-CS Rapid
13:40, Gr.B, CSM Constanta-CSU Arad
14:20, Partida locurilor 7-8
14:40, Partida locurilor 5-6
15:00, Partida locurilor 3-4
15:20, Partida locurilor 1-2

Clasament general:
1.CSU ELBI Cluj-26p, 2.CS Rapid-24p, 3.CSM Constanta-22p, 4.CS Navodari-14p, 5.Stiinta Petrosani-12p, 6.CS Poli Iasi-8p, 7.CSU Arad-5p, 8.RC Grivita-2p

In caz de egalitate de puncte in clasamentul generel final, se vor lua in considerare rezultatele directe in cele trei turnee.

PROMOVARE (Bucuresti, Parcul Copilului)

Grupa A:CSM Galati, CSU Phoenix Brasov, Sportul Studentesc
Grupa B: RC Barlad, CSU Alba Iulia, CSM SIbiu

10:00, Gr.A, Sportul Studentesc-CSM Galati
10:20, Gr.B, CSM Sibiu-RC Barlad
10:40, Gr.A, CSM Galati-CSU Phoenix Brasov
11:00, Gr.B, RC Barlad-CSU Alba Iulia
11:20, Gr.A, CSU Phoenix Brasov-Sportul Studentesc
11:40, Gr.B, CSU Alba Iulia-CSM Sibiu
12:20, Partida locurilor 5-6
12:40, Partida locurilor 3-4
13:00, Partida locurilor 1-2

Clasament general:
1.CSM Galati-20p, 2.RC Barlad-16p, 3.CSU Alba Iulia-10p, 4.CSU Phoenix Brasov-8p, 5.Sportul Studentesc-6p, 6.CSM Sibiu-2p

In caz de egalitate de puncte in clasamentul generel final, se vor lua in considerare rezultatele directe in cele trei turnee.

FOTO: Simion Mechno/ Sport Pictures

Ți-a plăcut articolul? Distribuie-l către prietenii tăi:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Alte articole similare:

Link-uri utile

slot gacor https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/thai/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/demo/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/toto/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/scatter/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/maxwin/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/vendor/apk/ https://binaprajapress.kemendagri.go.id/thai/ slot gacor situs toto bento4d slot gacor situs toto slot gacor rtp live https://puskesmaskemangkon.purbalinggakab.go.id/-/gacor/ ++ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/ situs toto slot gacor situs toto situs toto https://faculdadediplomata.edu.br/-/ https://www.pilgrimagetour.in/-/